Lühidalt probleem:
noore inimese esimene töökoht, tööle võeti dets 2008.Töötas töölepingu alusel kindla kuupalgaga 6500 bruto , saamata lisatasusid. Ka puhkusel ei olnud. 26.jaan . 2009 ulatas tööandja kirjaliku koondamisteate, kuid koondamisteatel kuupäevaks 23.nov. 2008. Samal kuupäeval jaanuaris, mil kirjalik koondamisteade ulatati,koondati töötaja ka töölt.Töötaja loomulikult koondamisteatele allkirja ei andnud ( kuupäev oli ju 2 kuud varasem ).
Lõpparve väljamaksmisel sai töötaja puhkusetasuks 500krooni ja osa jaanuarikuu palka, 4000krooni ja oligi kõik. Olgu lisatud, et teise, kogenuma kolleegiga, oli sama lugu, kuid temaga jõudis tööandjaga rahuldavale ( kohtuvälisele)kokkuleppele, noore inimesega aga keeldub tööandja edasistest vestlustest. Andke head nõu , mis teha? Kuna viimane tööpäev oli 26.01.2009, kas siis mingi ajalimiit ka kukub?
Töölepingu lõpetamise õigsuse vaidlustamise nõude esitamise tähtaeg on üks kuu.
Kus vaidlustada?
Töövaidluskomisjonis.
www.ti.ee