Jäta menüü vahele
kollektiivleping
 
Notifications
Clear all

kollektiivleping

2 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
368 Vaatamised
(@Kairi)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
  [#6720]

Kas firmal peab olema kollektiivleping ja töötajate poolt valitud seaduslik isik ?



   
Tsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

KOLLEKTIIVLEPINGU SEADUS
§ 2. Üldpõhimõtted

(1) Kollektiivleping on vabatahtlik kokkulepe töötajate või töötajate ühingu või liidu ja tööandja või tööandjate ühingu või liidu, samuti riigiasutuste või kohalike omavalitsuste vahel, mis reguleerib tööandjate ja töötajate vahelisi töösuhteid.

(2) Tööandjate ühing või liit ühendab teatud tegevusharu või muul alusel juriidilisi ja füüsilisi isikuid, kes on tööandjad töölepingu seaduse tähenduses, ning kaitseb ja esindab oma liikmete huve töösuhetes.

(3) Töötajate ühing või liit ühendab töötajaid tegevusharude, ettevõtete, asutuste, muude organisatsioonide või kutsealade (ametite) järgi ja vastavalt põhikirjale kaitseb ja esindab neid töösuhetes.

Mis seaduslik isik?
Kui pead silmas usaldusisikut siis loe nt. http://www.sm.ee/index.php?id=562



   
ReplyTsiteeri