Jäta menüü vahele
Koolitusraha
 
Notifications
Clear all

Koolitusraha

4 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
408 Vaatamised
 Mina
(@Mina)
Joined: 17 aastat tagasi
Postitused: 2
Topic starter   [#8017]

Tere,

firma sõlmib uute inimestega lepingu, kus on kirjas, et kui nad töölt lahkuvad siis peavad koolitusraha tagasi maksma, aga kui on töötanud aasta või rohkem siis ei pea. Kuid kui firma lõpetab lepingu katseaja lõppedes, siis küsitakse töötajalt ikka raha tagasi. Kas nii võib teha? Sest see tähendab lahkunud töötajale seda, et ta ei saagi oma viimast palka kätte.



   
Tsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

TLS §34. Koolituskulude hüvitamise kokkulepe
(1) Tööandja ja töötaja võivad kokku leppida, et tööandja teeb töötaja koolitamiseks lisakulutusi võrreldes töötaja koolitamiseks tehtud mõistlike kuludega ja töötaja töötab nende kulude hüvitamiseks tööandja juures kokkulepitud aja (siduvusaeg) jooksul.

(2) Koolituskulude kokkulepe kehtib üksnes juhul, kui:

1) kokkulepe on sõlmitud kirjalikult;
2) kokkuleppes on näidatud koolituse sisu ja kulud;
3) siduvusaeg ei ületa kolme aastat;
4) siduvusaeg ei ole koolituskulusid arvestades ebamõistlikult pikk.

(3) Töötaja hüvitab tööandja tehtud lisakulud proportsionaalselt siduvusaja lõpuni jäänud ajaga, kui töötaja ütleb töölepingu üles enne siduvusaja möödumist, välja arvatud, kui töölepingu ülesütlemise põhjuseks on tööandjapoolne oluline töölepingu rikkumine.

(4) Töötaja hüvitab tööandja tehtud lisakulud proportsionaalselt siduvusaja lõpuni jäänud ajaga, kui tööandja ütleb töölepingu enne siduvusaja möödumist üles töötajapoolse töölepingu olulise rikkumise tõttu.

(5) Koolituskulude hüvitamise kokkulepe, mis on sõlmitud alaealisega või tööandja seaduses ettenähtud koolituskohustuse täitmisega seonduvate kulude hüvitamiseks, on tühine.



   
ReplyTsiteeri
 ?
(@?)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

et siis ma saan aru, et lihtsalt katseaja ebarahuldavate tulemuste pärast TL lõpetamine ei anna õigust koolitusrahasid tagasi küsida?



   
ReplyTsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Tööandja poolne TL üles ütlemine(v.a. siis töötajapoolse töölepingu olulise rikkumise tõttu) ei anna jah.



   
ReplyTsiteeri