Kas telefoni teel saaksid kah nõu anda.Lihtsalt asi on väga kiire.Ma helistaks ise tagasi.Väga on vaja:(
Ka siit foorumis võib saada kiiret abi!
Kui salajane värk mida foorumis avaldada ei taha siis võid mulle kirjutada imelik090@hot.ee kui oskan siis aitan oleneb ikka probleemist kas valdan seda või mitte.
Kirjutasin aga hot.ee keskond ei ole hetkel minuga ühel lainel:(
53238721
lühidalt kui lepingus on kirjas et töötaja asub tööle täieliku tööajaga,vahetustega töö,töö öösiti,libisev graafik,tööaja kestus 12 tundi ja rakendadakse summeeritud tööaja arvestust mis on kestvusega 4 kuud...ja et töötaja on võetud tööle põhipalgaga 5700 kr...küsimus siis kas võib summeeritud tööajaga arvestamisel arvutada lihtsalt mingi nn.põhipalk kus on siis kõik koos öötöö ja ka töötamine riiklikel pühadel jne
Kui töölepingus on ainult ...põhipalgaga 5700 kr kuus... siis tuleb õhtu-ja öötöö eest lisatasu maksta vähemalt 10% ja 20%; pühade päeval töötamine tuleb hüvitada vähemalt toppelt; ületunni töö arvestus siis nelja kuu lõikes kokku.
Vt. ka TÖÖ- JA PUHKEAJA SEADUS
https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=1011041
ja PALGASEADUS
https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12869872
Ühesõnaga ei või nii olla, et kõik ühe põhipalga sees.
Aitäh - see info on vajalik ka paljudele teistele!!!
tööandja väitel on arvestatud töötasu nii,et nn.miinium tunnitasule mis on nüüd 27 kr on lisatud need 10%õhtusel ja 20% öisel ajal töötamise eest ja ka töötamine riigipühal!sellest tulebki põhipalk 5700!!! võta või jäta...ületundidest..ei teata midagi...
Kui töötasu töölepingus kokkulepitud 5700 ja pole juurde kirjutatud, et see summa sisaldab lisatasu õhtu-ja öötöö eest....% ulatuses siis tuleb lisatasu juurde maksta.
Pühade lisatasu ja ületunnitöö lisatasu ei tohi üldse töölepingus kokkulepitud palgas sisalduda, need tuleb alati arvestada ja maksta eraldi kui just vabaajaga ei hüvitata.
Ja veel kui TL-s kuupalk siis pole 27.- krooniga midagi pistmist.
Tundub, et pead ühendust võtma TI-ga, et asi korda saada.
http://www.palk.ee/artikkel.php?uid=830
http://www.ti.ee/?page=120
abivajaja, kui pole saladus, kas tegu lõuna-eestis ühe väiksema hotellinimelise kohaga?
Kadi..ei aga meie firmad pole ainukesed sellised ja kuni ei julge vastu midagi öelda ei muutu ka midagi..