Jäta menüü vahele
lähetus
 
Notifications
Clear all

lähetus

4 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
285 Vaatamised
(@Annika)
Joined: 19 aastat tagasi
Postitused: 1
Topic starter   [#4367]

Kas lähetus ehk komandeering on tööaeg? St kas tööajaks loetaks ainult neid tunde, mil ma lähetuses olles tööd teen või on terve lähetuse aeg (isegi kui see on näiteks 3 nädalat, seega 21x24 h) tööaeg?



   
Tsiteeri
(@paanika)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

kas sa teed 21x24 tundi tööd? kui ei tee, siis miks peaks see tööaeg olema?



   
ReplyTsiteeri
(@uskumatu)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Ei ole siin imestada midagi! Pole ime, et sellised küsimused võivad tekkida! Jurist selgitab Eesti Päevalehe artiklis 06.03.2007:
"Töö- ja puhkeaja seaduse kohaselt on tööaeg see aeg, mille kestel on töötaja kohustatud täitma oma tööülesandeid, alludes tööandja juhtimisele ja kontrollile. Töölähetusse sõit on tööandja korraldusel, see on töötaja tööülesanne. Järelikult peab see olema tööaeg."
http://www.palk.ee/artikkel.php?uid=670



   
ReplyTsiteeri
(@kairika)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Magamise aega ikka tööaja hulka ei arvestata. Aga komandeeringul arvestatakse päevaraha, mis on siis firma siseselt või seaduse järgi paika pandud.



   
ReplyTsiteeri