Kas lähetus ehk komandeering on tööaeg? St kas tööajaks loetaks ainult neid tunde, mil ma lähetuses olles tööd teen või on terve lähetuse aeg (isegi kui see on näiteks 3 nädalat, seega 21x24 h) tööaeg?
kas sa teed 21x24 tundi tööd? kui ei tee, siis miks peaks see tööaeg olema?
Ei ole siin imestada midagi! Pole ime, et sellised küsimused võivad tekkida! Jurist selgitab Eesti Päevalehe artiklis 06.03.2007:
"Töö- ja puhkeaja seaduse kohaselt on tööaeg see aeg, mille kestel on töötaja kohustatud täitma oma tööülesandeid, alludes tööandja juhtimisele ja kontrollile. Töölähetusse sõit on tööandja korraldusel, see on töötaja tööülesanne. Järelikult peab see olema tööaeg."
http://www.palk.ee/artikkel.php?uid=670
Magamise aega ikka tööaja hulka ei arvestata. Aga komandeeringul arvestatakse päevaraha, mis on siis firma siseselt või seaduse järgi paika pandud.