....kui pikalt tuleb ette teatada tööandjale? ja veel, kas nad saavad minult nõuda normtundidest puudujäänud tundide tasatöötamist enne puhkusele jäämist (kvartali jooksul on neid kogunenud u 30h)?
Lapsehoolduspuhkusele jäämisest võid eelnevalt ette teatada, aga kohustust ei ole. Kirjutad avalduse, et homsest soovin jääda ning tööandja on kohustatud sind puhkusele lubama. Päris karm värk. Kuna on selline kord, siis järelikult ei saa tööandja ja normtundide täistöötamist, kuna võid alates järgmisest päevast puhkusele jääda.
Sellest lähtuvalt veel lisaks, et ei tasu esitada rumalaid küsimusi a la miks tööandjad ei suhtu hästi väikeseid lapsi kasvatavatesse vanematesse...
nu jah, aga kui tegemist on eelmise kvartaliga? sest nemad maksavad mulle normtundide alusel, mitte aga töötatud tundide alusel, seega olen ülemaksustatud (personalijuhi jutt). Toon ühe näite:
enne dekreeti jäämist töötasin samas kohas. kuna neil ei olnud mulle pakkuda kergemat tööd, jäin haiguslehele. aga enne haiguslehele jäämist pidin tasa töötama normtundidest puudujäänud tunnid (muidugi ilma tasuta).
sai nüüd natuke segane jutt, aga kas neil oli selleks ka mingit seaduslikku alust?
mis tähendab ülemaksustatud ?
mis on kirjas töölepingus palk ja tööaeg ?
see siis nende viga kui maksavad rohkem
info veidi puudulik et aidata
Ei julge küll päris kindlalt väita,aga see et firma maksab normtundide alusel, mitte tegelikult töötatud tundide eest, tundub olema enda mugavus, sest üldjuhul makstakse ikkagi tegelike tundide järgi, olgugi,et tundide arvestus on summeeritud. Praegusel juhul ei peaks Sind üldse huvitama kuidas nemad maksid , sest Sina oled palga kätte saanud ja firmal ei tohiks õigust olla Sinu palga kallale enam tulla. Heade suhete nimel võite muidugi kokkuleppida. Mina võtaks seda kui raamatupidamise arvestuse viga. Ootame veel tarku nõuandeid minu arvamus ei ole 100 % kindel.
ei suuda praegu välja kaevata esimese lepingu lisa. Aga esimeses lepingus seisab: töötaja asub tööle täieliku tööajaga (lisa on vormistatid osalise tööajaga)...tööaja kestuseks on 8 tundi päevas ja 40tundi nädalas. Lähtuvalt töö iseloomust kasutatakse tööaja arvestamisel kolekuulist summeerimisperioodi. Tööandjal on õigus rakendada p 3.2 igapäevase tööaja kestusest erinevat töötundide arvu päevas (vahetuses), kusjuures see ei või ületada 12 tundi päevas.
see oli tööaja kohta. Töötasu all on fikseeritud tunnipalk ja lisatasude maksmise kord, kuupäev- millal ja kuidas töötasu makstakse.
Et, siit siis tuleb välja, et neil polnud mu raseduse ajal ka õigus nõuda nn miinustundide tasa töötamist?
Asja uba ongi selles, et plaan on jääda uuesti hoolduspuhkusele, aga teades nende käitumist varasemast ajast, võin üpris kindlalt oletada, et kordub sama..
Lepingu lisa on vormistamine osalisele tööajale.
Ma ei saa hästi pihta sellest lepingu lisast ja osalisest tööajast , kuidas see paika on pandud ja miks?
kui on lepingu lisa vormistatud osalise tööaja peale siis ei sa see KUIDAGI olla 8 tundi päevas ja 40 tundi nädalas.
Ei ole tööandjal õigust nõuda mingeid tasa tegemise tunde, eriti veel last ootaval naisel.
See tundide tasa tegemine tundub rohkem ületunnitööna.
Rasedaid on keelatud:
1.rakendada ületunnitööle (töötamine üle 2.kokkulepitud tööaja normi);
3.rakendada tööle ööajal (22.00- 06.00);
4.rakendada tööle puhkepäeval (graafikujärgsel töötamisel võib puhkepäev olla ka nädala sees, mitte ainult laupäev ja pühapäev);
5.saata töölähetusse.
vabandust punkt 2. läks valesti
kirjutasin enne vist segaselt....lepingu lisa (mida hetkel üles ei leidnud) on vorm istatud osalisele ajale s.o 8/20...hetkel enam ei ole rase, vaid tahan jääda uuesti lapsehoolduspuhkusele...tean, et eelmisest kvartalist on mul jäänud u 30 tundi tegemata, aga palka on makstud selle eest...kas neil on seaduslikku õigust minult seda nõuda või ei?
Mina olen küll kindel, et tundide täistöötamist nõuda ei saa, sest sa võid kohe lapsehoolduspuhkusele minna ja selle andmisest tööandja keelduda ei saa. Normtundide eest maksmine aga on teine asi - tehku ümberarvestus või mida iganes - see on hetkel küll ainult tööandja probleem.
Minu soovitus on selline, et kirjuta puhkuseavaldus 2 eksemplaris, üks jäta tööandjale ja teisele võta tööandja allkiri kättesaamise kohta ning jää soovitud kuupäevast puhkusele. Edasi oota, mida tööandja ette võtab. Ega see just eriti teie suhteid tööandjaga ei soojenda, aga mis teha.