Naasen kohe puhkuselt, kuid tööandjal ei ole mulle tööd anda- seoses tootmise peatumisega.Mismoodi siis masustatakse see 2-3 pikkune aeg?
Kas on kohe päris tootmise peatumine või töömahu vähenemine? Juhul kui töömahu vähenemine siis korralik firma teeb paberi selle kohta ja teatab tööinspektsiooni kus on kirjas periood mis ajast ajani. Peale selle protseduuri tuleb maksta töötajatele selle perioodi eest 60 % miinimumpalgast (nimetatakse seda osaliselt tasustatav puhkus).
Tootmise PEATUMISE kohta ma ei oskagi öelda kuidas firma peaks käituma,aga selge on see,et töötajatega tuleb ju midagi ette võtta kui just kokkuleppel ei vormistata palgata puhkus.Juhul muidugi kui firmal on konkreetselt teada kauaks tootmine peatub.
LP.Maie
Suured tänud Teile, et te alati ja nii konkreetselt alati vastate.Siin foorumis võiks olla ka tänu- nurk.On ikka üks hea abiline see palk.ee Ilusat kevad-suve kõigile!
Tööandja võib Teid saata Teie nõusolekul osaliselt tasustatavale puhkusele (60% miinimumpalgast) kuni 3 kuud aastas, aga see eeldab eelnevaid kooskõlastusi ja Teile kirjalikku etteteatamist. Teine asi on tööseisak tööandja süül. Tööandja on kohustatud maksma töölepingus kindlaksmääratud põhipalka.
kas tööandja ei või saata ka palgata puhkusele kuni kolmeks kuuks kui töömaht on vähenenud?
Palgata puhkusele tööandja ühepoolselt saata ei saa. Ainult poolte kokkuleppel. See kolm kuud töömahu vähenemisel ongi osaliselt tasustatav puhkus (tasu 60% miinimumpalgast)
Aga vähendada lepingujärgseid töötunde kui tööd on vähe, kolme kuu ulatuses? On nagu kusagilt meeles, et seda võib tööandja teha?
Jah, tööandja võib kehtestada osalise tööaja. Loe TLS §68.