Jäta menüü vahele
lõpurahad tunnipalg...
 
Notifications
Clear all

lõpurahad tunnipalgalisel

7 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
424 Vaatamised
(@puntras)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
  [#1650]

Ma tean, et lõpparve=saamata jäänud palk + kasutamata puhkus. Märtsis töötunde 14, aprillis 90, mais (siiani) 23. Töötund maksab 30. Tööl 10.03.05-28.05.05

Kas ka talle peab maksma lahkudes puhkusetasu? Teda ei saa ju võrrelda tavalise kuupalgalisega, kes käib iga päev kohal ja töötatud aja eest arvestada talle 2*2,33=5 päeva puhkust.



   
Tsiteeri
(@harutaja)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

No saab ikka küll ja peabki. Isegi osalise tööajaga töötajatel on samasugune õigus puhkusele nagu põhikohaga töötajal. Ma nüüd ei loe kirjast välja, mis põhjusel tal nii vähe töötunde on, kuid mis iganes puudumine see ka ei olnud siis on tal õigus täies mahus puhkusele. Välja arvatud töötaja soovil palgata puhkusel oleku ajal tööaasta peatub.



   
ReplyTsiteeri
 anni
(@anni)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

muidugi, võibolla ei ole antud juhul tegemist töölepinguga? Juhul, kui on tegemist töövõtulepinguga, siis ei ole sellel töötajal õigust puhkusele, ega ka puhkustasule.



   
ReplyTsiteeri
(@puntras)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Küsisin küsimuse väga segaselt. Tean ise ka, et puhkuse päevi arvestatakse kõikidel töötajatel ühtemoodi sõltumata töökoormusest ja töögraafikust.

Püüan nüüd selgemalt. Inimesel tööleping, asendab pikal haigusel olevat poolekohaga töötajat osaliselt (osaliselt sellepärast, et asendatava kõikidest tööülesanetest ei käi jõud üle). Oma küsimusega tahtsin tegelikult teada, et kuidas arvutatakse puhkustasu suurust? Ma ei saa ju arvutada nii, et 5 päeva puhkust (tööpäev 8h) ja 5x8=40. Seega puhkustasu 40x30=1200. Lõpparvena välja maksta saamata jäänud palk + 1200 krooni.



   
ReplyTsiteeri
 anni
(@anni)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

puhkusetasu arvutad ikka nii nagu seda alati tehakse - kuue kuu keskmise järgi - ehk et kui sa tead, et tal on saada 5 päeva puhkust, siis liidad kokku puhkustasu arvutamise hetkele eelneva kuue kuu töötasu, jagad saadud summa nendesamade kuude kalendripäevadega (millest enne lahutad maha nii riiklikud pühad kui haiguslehel ja puhkusel oldud päevad) ning saadki kätte ühe puhkuspäeva tasu, mille korrutad nüüd viiega.



   
ReplyTsiteeri
 anni
(@anni)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

kuna antud juhul ei ole kuue kuu tasusid olemas, siis võtad nende kuude omad, mis olemas on ja jagad nende kalendripäevadega (alates tööletulemise kuupäevast).



   
ReplyTsiteeri
(@puntras)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Väljateenitud töötsu
märts 14x30=420
aprill 90x30=2700
mai 23x30=690
Brutopalk kokku 3810 krooni

Samal perioodil kalendripäevi 79. Sellest tulenevalt keskmine päevatasu 3810/79=48,23 krooni. Puhkusetasu 48,23*5=1206.

Kas nii on õige, inimene ei tööta ju täiskohaga (8 h päevas)?



   
ReplyTsiteeri