Kui tänase päeva seisuga on maa hinnatud, kas saan kajastada bilansis ja mis rmp.kande teen?
Loe RTJ 5 ja RTJ 6, enne tee endale selgeks millega tegemist on.
No oma-arust tegin selgeks, tegemist on maaga (põhivara).
Kas Sul on vaja kajastada maa ümberhindlusel selgunud hinna vahe või millest Sa räägid? Või ostsite maad, mis on vaja arvele võtta?
Küsin siis niimoodi- kas ma saan kajastada bilansis maa soetusmaksumuse ja hindamisel selgunud hinna vahet D põhivara
K eelmiste perioodide kasum? Kas maa puhul ei kehti see 01.01.2005.a. Maa, mida ettevõte kasutab oma otstarbeks - ei ole kinnisvarainvesteering. Selliseid varasid kasutatakse nagu tavalist põhivara. Sai vist keeruliselt esitatud. Loodan vastust saada. tänan.
D MAA ja K eelmiste perioodide jaotamata kasum.
Kui ettevõte kasutab maad oma majandustegevuseks, siis ei ole tegemist kinnivarainvesteeringuga. Kui aga ettevõte hoiab maad renditulu teenimise või turuväärtuse tõusmise eesmärgil ja mida ei kasutata enda maj. tegevuseks, siis on tegemist kinnisvarainvesteeringuga.
jandustegevuseks, seega maa on nagu põhivara. kas ma siis saan bilansist vastavalt vahe läbi kanda, või on see 01.01.2005. siin määrav, nii nagu hoonetele?
Tingimus on, et objekt ( antud juhul maa) on soetatud 1995.aastal või varem
Tänan, Sirje.