Jäta menüü vahele
Maa ümberhindlus
 
Notifications
Clear all

Maa ümberhindlus

9 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
251 Vaatamised
 Ru
(@Ru)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
  [#4563]

Kui tänase päeva seisuga on maa hinnatud, kas saan kajastada bilansis ja mis rmp.kande teen?



   
Tsiteeri
(@soovitaja)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Loe RTJ 5 ja RTJ 6, enne tee endale selgeks millega tegemist on.



   
ReplyTsiteeri
 Ru
(@Ru)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

No oma-arust tegin selgeks, tegemist on maaga (põhivara).



   
ReplyTsiteeri
(@Sirje)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Kas Sul on vaja kajastada maa ümberhindlusel selgunud hinna vahe või millest Sa räägid? Või ostsite maad, mis on vaja arvele võtta?



   
ReplyTsiteeri
 Ru
(@Ru)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Küsin siis niimoodi- kas ma saan kajastada bilansis maa soetusmaksumuse ja hindamisel selgunud hinna vahet D põhivara
K eelmiste perioodide kasum? Kas maa puhul ei kehti see 01.01.2005.a. Maa, mida ettevõte kasutab oma otstarbeks - ei ole kinnisvarainvesteering. Selliseid varasid kasutatakse nagu tavalist põhivara. Sai vist keeruliselt esitatud. Loodan vastust saada. tänan.



   
ReplyTsiteeri
(@Sirje)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

D MAA ja K eelmiste perioodide jaotamata kasum.
Kui ettevõte kasutab maad oma majandustegevuseks, siis ei ole tegemist kinnivarainvesteeringuga. Kui aga ettevõte hoiab maad renditulu teenimise või turuväärtuse tõusmise eesmärgil ja mida ei kasutata enda maj. tegevuseks, siis on tegemist kinnisvarainvesteeringuga.



   
ReplyTsiteeri
 Ru
(@Ru)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

jandustegevuseks, seega maa on nagu põhivara. kas ma siis saan bilansist vastavalt vahe läbi kanda, või on see 01.01.2005. siin määrav, nii nagu hoonetele?



   
ReplyTsiteeri
(@Sirje)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Tingimus on, et objekt ( antud juhul maa) on soetatud 1995.aastal või varem



   
ReplyTsiteeri
 Ru
(@Ru)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Tänan, Sirje.



   
ReplyTsiteeri