Töötaja töötab valvurina graafiku alusel ja haigusleht on alates 23.-ndast oktoobrist. Saab kindlat kuupalka 4800 krooni. Oktoobris on töötundide norm 184. Kuni haigusleheni on töötanud 102,25 tundi.Mina arvestaksin tal töötasust maha haiguslehe sisse jäävad normtunnid (23.-31 okt.) s.o. 7*8=56 tundi. Töötaja väidab, et ta oleks pidanud graafikujärgselt töötama haiguslehe periooil 3*12 = 36 tundi. Tema meelest peaksin töötasust maha arvestama 36 tundi. Kuidas oleks õigem toimida?
Kuna ta töötab GRAAFIKU alusel, siis on õigem maha arvestada 36 tundi.
graafikujärgsel töötajal arvestatakse ikka haiguspäevade arvu järgi mitte selle järgi palju tal tööpäevi selle aja sisse jäi.
Õigem on 3*12
Sõltub sellest, kas summeeritud tööaeg
1kuu või mitme kuu ulatuses.
Kui 1 kuu ulatuses siis 56t, kui näiteks
kolm kuud siis 36t.
nüüd siis tean juba oma kogemustest .meil on summeeritud tööaeg 3 kuud ja olin haiguslehel 15 oktoobrist -29 oktoobrini .töötan vahetustega .oktoobris oli töötunde 184 ja minu tundideks arvestati 96.haiguse ajal oleksin graafikujärgselt tööl pidanud olema 72 tundi.nii et tean nüüd täpselt et haiguspäevade arv korrutada 8-ga ja see arv tööpäevade arvust maha arvata.