Puutun esimest korda kokku töötasu väljamaksmisega järgneval kuul. Kas kanded on õiged? Eriti sooviks teada, kas kõik arvestatud ja kinnipeetud maksud lähevad algul viitvõlgadesse või ainult sots ja töötus 0,5%, mis on ettevõtte kulud?
1. Palk arvestatud sept.eest, kanne septembris:
D: palgakulu 5000
K: võlg töövõtjale 5000
2. Maksude arvestus septembris:
D: Sots.maksukulu 1650
K: Sotsiaalmaks (muud viitvõlad) 1650
D: Töötuskindl.kulu (0,5%) 25
K: Töötuskindlustus (muud viitvõlad) 25
D: Võlad töövõtjatele 906
K: Töötuskindlustus (1%) (muud viitvõlad) 50
K: Pensionikindl. (muud viitvõlad) 100
K: Üksikisiku tulumaks (muud viitvõlad) 756
3. Kanded oktoobris töötasude ülekandmisel:
D: Võlad töövõtjatele 4094
K: pank 4094
D:Üksikisiku tulumaks (muud viitvõlad) 756
K: Üksikisiku tulumaks (maksuvõlad) 756
D: Töötuskindlustus (muud viitvõlad) 75
K: Töötuskindlustus (maksuvõlad) 75
D: Pensionikindl. (muud viitvõlad) 100
K: Pensionikindl. (maksuvõlad) 100
D: Sotsiaalmaks (muud viitvõlad) 1650
K: Sotsiaalmaks (maksuvõlad) 1650
4. Kanded novembris maksude deklar.-l ja ülekandmisel:
D: Üksikisiku tulumaks (maksuvõlad) 756
D: Töötuskindlustus (maksuvõlad) 75
D: Pensionikindl. (maksuvõlad) 100
D: Sotsiaalmaks (maksuvõlad) 1650
K: pank 2581
Tundub õige olevat