Jäta menüü vahele
Palgast kinnipidami...
 
Notifications
Clear all

Palgast kinnipidamine

5 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
451 Vaatamised
 riks
(@riks)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
  [#1489]

Minu palk on arvestatud 4829 kr bruto. Juhataja kohusaetäitja (nii seisab paberil kirjas) pidas minu palgast kinni 3575 krooni. Kinnipidamise kohta esitas ta mulle palgamaksmise kuupäeval käskkirja, millel pole seaduslikku alust. Ja võttis lihtsalt hulga raha mu palgast ära. Sain kätte 1254 krooni.



   
Tsiteeri
 elle
(@elle)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

noh, kui ise ütled, et käskkirjal ei olnud seaduslikku alust, siis ei ole seaduslik ka kinnipidamine. Pöördu TVKi



   
ReplyTsiteeri
 riks
(@riks)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Eks tuleb vist pöörduda jah, kuid minu raha on ju tööandja taskus "hoiul" seni.

Tööandja ei maksnud mulle eelmise kuu eest palka. Venitas ja venitas. Nüüd tegi ta mingi käskkirja, mida ma näinud ei olnud enne, kui oma pangakontol ülekantud rahariisme järel kommentaarna.
Nüüd nägin paberit, kus ta jätab mind ilma töölepingus kokku lepitud autokompensatsioonist. Põhjus: ametisõite ei ole olnud! On küll ja olen talle ka besiinitekid andnud. Siis võtab ta mu palgast maha mu töömobiiltelefoni kolme kuu arved tagant järele. Ja siis lisaks veel mobiili enda hinna ka palgast maha arvestanud, et olen selle omistanud. Mulle anti see ametikõnedeks kasutada. Ma olen mobiili allkirja vastu tagastanud juba enne seda käskkirja, sest mobiil lülitati tööandja poolt mulle etteteatamata välja. Mu kuu arved ei olegi olnud suured. Ta ei tohiks niisugust paberit teha, veelvähem mu raha kallale minna, jättes mulle minu kokkulepitud kindlast 5000kr põhipalgast neto alles alla poole kehtestatud alampalgamäärast.



   
ReplyTsiteeri
 riks
(@riks)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Tahtsin öelda, et alles jäi alla poole kehtestatud Eesti miinimumpalgast.



   
ReplyTsiteeri
 Kai
(@Kai)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Palgaseaduse järgi ei tohi mingit summat ilma töötaja nõusolekuta kinnipidada. Juhul kui tööandja annaks ,sel juhul kui töötaja nõus ei ole, asja töövaidluskomisjoni ja seal otsustatakse näit. tööandja kasuks , siis on teine asi, aga praegusel juhul tuleks sammud küll tööinspektsiooni poole seada.Sealsele juristile oma mure ära rääkida ja tema annab nõu kuidas vormistada.



   
ReplyTsiteeri