Jäta menüü vahele
Töölepingu lõpetami...
 
Notifications
Clear all

Töölepingu lõpetamine haiguslehe ajal

11 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
1,122 Vaatamised
(@Küss?)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
  [#1488]

Kas tööandjal on õigus ühepoolselt lõpetada katseajal töötajaga töölepingut (etteteatamata, päevapealt), kui töötaja on haiguslehel?



   
Tsiteeri
(@Küss)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Olen haiguslehel ja sain tööandjalt tähitud kirja, et mu tööleping on tööandja algatusel paar päeva tagasi lõpetatud.



   
ReplyTsiteeri
 elle
(@elle)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

haiguslehel ei saa, v.a kui oled olnud haige 4 kuud järjest või 5 kuud summeerituna.

tavajuhul, kui lõpetab päeva pealt, peab sel korral maksma sulle hüvitis etteteatamisega hilinenud päevade ulatuses.



   
ReplyTsiteeri
(@Küss)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Ma olin haiguslehel 10 tööpäeva. Tööandja lõpetas töölepingu katseaja ebarahuldava tulemuse tõttu. Katseaja lõpuni on jäänud 11 päeva. Haigusaeg juurde liita, siis 21 päeva.

Kuid lõpetada selliselt minuga tööleping? Püha püss! Ma olen ju haige. Tööandja nõudis haiguslehel oleku ajal, et läheksin tööle. Eks nüüd maksis kätte.



   
ReplyTsiteeri
(@to Küss)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Kas võib ka huvi tunda, mis viga oli? Minu ekskolleeg vigastas jalga või nihestas, tuttava perearsti käest sai ka haiguslehe ja sellest teatas ka tööandjale, kes palus tal siis jalga ravida, samal õhtul nähti teda ööklubis tantsimas ja järgmisel päeval mööda poode kammimas. Lõpetas nii nagu sina ja minu arvates täiesti õiglaselt. P.S Tööandja heliswtas talle ja informeeris teda, et teda on nähtud ja soovitas tal oma haigusleht lõpetada ja tööle tulla (töö oli istuv), kui sellest keelduti ja hakati keerutama, siis lõpp oligi kiire.



   
ReplyTsiteeri
(@Küss)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Mina ei kammi kusagil. Pole kodust välja saanudki rohkem, kui eriarsti juures käia. nakatusin viirusesse ja selle tagajärjel tekkis kõrvadega probleem.



   
ReplyTsiteeri
 elle
(@elle)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Küss, ei pea midagi kokku liitma. Töölepingus peab must-valgelt kirjas olema, et su katseaeg on xx.xx.xxxx kuupäevani, seega, kui see kuupäev on möödas, lõpp - töölepingut katseaja ebarahuldava tulemuse tõttu lõpetada ei saa. Hüvitist peab maksma 5 päeva või 1 kuu eest (seda aga täpsusta ise Töölepingu seadusest, kuna ütlen praegu peast)



   
ReplyTsiteeri
(@küss)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

thnx vastamast!
katseaeg ei olnud möödas. see saab alles mööda kuu lõpus (lõppeb selle kuuga). ja minuga on juba tööleping lõetatud. seega katseajal ja ka haiguslehel oleku ajal. lõpetasin haiguslehe täna.
kas peaks töölepingu lõpetamise vaidlustama?



   
ReplyTsiteeri
 Maie
(@Maie)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Haiguslehega päris nii ei ole.Haiguslehel oleku aeg ei lähe katseaja sisse (TLS § 33)s.t. et katseaja lõpu kuupäev läheb haiguspäevade võrra edasi.



   
ReplyTsiteeri
 Maie
(@Maie)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Mina veel. Haigulehe ajal on keelatud tööandja poolt töölepingut lõpetada - TLS § 91



   
ReplyTsiteeri
(@küss)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

tänud, Maie 🙂



   
ReplyTsiteeri