kas palgata puhkuse kuude eest saan ikka pensionile lisa voi mitte?
See sõltub sellest, kas firma sellel ajal sinu eest sots maksu maksis.Palgata puhkusel saab olla mitut moodi- kahepoolsel kokkuleppel ja tööandja maksab min palgalt selle aja eest sinu pealt sots ,maksu. Samas võib firma ka ajutiselt töölepingu peatada, peatamise registreerida haigekassas ja sots maksu ei maksta, sama tööinspektsioonis registreeritud pikemaajalise palgata puhkuse korral
Tööinspektsioonis ei registreerita mingeid "pikemaid palgata puhkusi", seda ei näe ükski seadus ette. Kooskõlastatakse kuni 3 kuuks kalendriaastas lubatud osatasulised puhkused seoses ajutise tellimuste vähenemisega.
kui tööandja registreerib haigekassas töölepingu peatamise,et siis tasuda ainult sotsmaksu, siis peaks ju tööandja selle kirjalikult vormistama ka ikkagi töötajaga?
Kui tööandja registreerib haigekassas töölepingu peatamise siis ikka selleks, et ta EI PEAKS MAKSMA SOTS.MAKSU.
veel: Ei pea TL peatumist haigekassas kirjalikult vormistama ka töötajaga. Kui töötaja soovib palgata puhkust pikemaks ajaks siis peab ta arvestama sellega, et kehtiv ravikindlustus lõppeb kahe kuu pärast ära.
Kui palgata puhkus tööandja soovil siis peaks ju ikkagi olema see vastastikusel kokkuleppel kirjalikult fikseeritud,mitte nii et tööandja teavitab küll haigekassat aga töötajat mitte.