Jäta menüü vahele
Palk töölepingus
 
Notifications
Clear all

Palk töölepingus

11 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
978 Vaatamised
 siil
(@siil)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
  [#2707]

Kas töölepingus võib olla netopalk või peab olema brutopalk? Kui töölepingus kirjutatud lihtsalt töötaja põhipalgaks on 5000.- krooni, kas see on siis bruto või neto?



   
Tsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Töölepingus peab olema kirjas brutopalk. Teie näite puhul on see 5000.- põhipalk brutos, millest arvestatakse veel maksud maha.



   
ReplyTsiteeri
 siil
(@siil)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

aga kui on kirjas, et palk katseajal on 5000.- krooni kas siis tööandja peab tõstma palka peale katseaja lõppu?



   
ReplyTsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Kuidas teil kokkulepe oli?
Siin võib vastus olla nii või naa, sest kindla palga tõusuga peale katseaja lõppu saaks arvestada siis kui see oleks kirjas ka töölepingus mis põhipalgaks saab peale katseaega.



   
ReplyTsiteeri
 siil
(@siil)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

lepingus on kirjas: lisaks põhipalgale makstakse töötajale peale katseaja lõppemist igakuiselt tulemuspalka. Kas siis peaks nagu makstama tulemuspalka? seega peaks ju saama palka juurde kuna ka tulemused on paranenud ja töömaht ka



   
ReplyTsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Kui nii on töölepingus kirjas siis hakategi saama peale katseaega lisaks põhipalgale ka tulemuspalka.



   
ReplyTsiteeri
(@merle)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

üldjuhul on tõepoolest nii, et kui töölepingusse on märgitud lihtsalt summa, täpasustamata, kas see on neto või bruto, käsitletakse seda brutona. kuid seadus pole keelanud leppida kokku teisiti ja kirjutada palganumbri täienduseks "NETO".
kui katseajal on palganumber erinev pärast katseaega saadavast palgast, peab olema ka see lepingus ära märgitud, ükskõik, millisel viisil. kasvõi ala: pärast katseaega vaadatakse töötaja palk üle ning tehakse muudatus, täiendus vmt. sellisel juhul on uus palk (pärast katseaega) kokku leppimata ja see võib jääda ka põhjendatult muutmata. üldjuhul on töölepingus kõik numbrid ja %-d paigas, selline tööleping on korrektne.

ma tihti ei saa aru, miks inimesed kirjutavad alla lepingule, mille sisu ei ole neile selge, või suisa kahjulik... ja siis tulevad pretensioonid. tööleping on kahepoolne dokument - KOKKULEPE, mille sisu peab olema selge, st üheselt mõistetav.



   
ReplyTsiteeri
(@to merle)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

räägid siin milline tööleping on korrektne jne. aga sogad asja ära sellega, et töölepingus võib olla kirjas kokkulepitud NETOpalk, seda MITTE KOHE EI VÕI, PEAB OLEMA kirjas BRUTOPALK.
Palgaseadus
§3. Palgatingimuste mõiste ja kindlaksmääramine

(1) Palgatingimustena käsitatakse käesolevas seaduses palgamäära, lisatasu ja juurdemakset summana, mille hulka on arvutatud seaduse alusel kinnipidamisele kuuluvad maksud. Palgatingimustena käsitatakse ka palga arvutamise viisi ning maksmise korda.

(2) Töötaja palgatingimused ja nende muudatused määratakse kindlaks töölepingus.

[RT I 2005, 29, 213 - jõust. 5. 06. 2005]

JURIST SELGITAB: Netopalga näitamine töölepingus on ebaseaduslik
http://www.palk.ee/artikkel.php?uid=427



   
ReplyTsiteeri
(@nimetule eelmisele)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

mul endal oli netopalk eelmisel aastal töölepingus. tekkis töövaidlussituatsioon ja seda peeti seaduslikuks. võeti arvesse ja käsitleti netona.
TVK komisjon väitis, et seadus ei keela käsitleda palka netona, sest nii on kahepoolselt kokku lepitud.

Kui seaduses on öeldud, et see on nii, nagu ma su copy & pastest loen, siis ei ütle sama punkt, et see ei või olla teisiti. mina näen sellel tekstis vaid selgitavat formuleeringut.
Juristi selgituse üle ma ei vaidle.

ma ei väida, et sul pole õigus. ma avaldasin arvamust, sest see on foorum. ma ei SOGA (enam).
Head nõuandmist ja arvamuse avaldamist, eriti veel, kui tegemist on profiga 🙂



   
ReplyTsiteeri
 Maie
(@Maie)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Palgaseadus § 3 täpsustati 04.mail 2005.a.
lg 1 Palgatingimusena käsitatakse käesolevas seaduses palgamäära MILLE HULKA ON ARVUTATUD SEADUSE ALUSEL KINNIPIDAMISELE KUULUVAD MAKSUD.
Jõudu!



   
ReplyTsiteeri
(@merle)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

ja minu tööleping netopalgaga sai varem sõlmitud ja töövaidlus varem vaieldud. Tänan täpsustamast, Maie 🙂



   
ReplyTsiteeri