Jäta menüü vahele
Palun abi õpparve a...
 
Notifications
Clear all

Palun abi õpparve arvutamisel

15 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
689 Vaatamised
(@Kalle)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
  [#4224]

Head inimesed, aidake palun arvutada lõpparvet!
Asusin tööle 03.07.06 ja lahkusin töölt 13.07.07

Ei ole saanud lõpparvet ja tööraamatut.
Mu töölepingus on põhipalgaks kirjas 3000 krooni ja "Tööandja võib töötajale maksta lisatasu" (täpsemalt määramata), kuid maksti mulle nii (viimase 6 kuu tasud):

31.01.2007 palgaavanss 500.00
09.02.2007 jaanuari töötasu 6816.00
07.03.2007 puhkusetasu 5455.00
09.03.2007 veebruari töötasu 7923.00
19.03.2007 palgaavanss 3000.00
05.04.2007 märtsi töötasu 8016.00
11.04.2007 palgaavanss 2500.00
11.05.2007 aprilli töötasu 9032.00
23.05.2007 palgaavanss 5000.00
08.06.2007 mai töötasu 950.00
25.06.2007 palgaavanss 1000.00
06.07.2007 juuni töötasu 8177.00

Märtsis kirjutasin puhkuseavalduse 2 nädalaks (14 kalendripäeva), puhkuseraha maksti, kuid töötasin ka puhkuse ajal. Töötanud olen kõik tööpeävad.

Mis summas peab tööandja mulle lõpparvet maksma? Ma ei oska ise kuidagi arvutada, olen kopajuht ja ei tea raamatupidamisest midagi. Proovisin näidete järgi, kuid läks valesti.
Palun aidake.
Ettetänades, Kalle



   
Tsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Kalle kas need summad on netos st. see mis kätte said või brutos?



   
ReplyTsiteeri
(@Kalle)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Need summad on netos, minu pangakontolt.
13.07.07 oli viimane tööpäev.



   
ReplyTsiteeri
(@Kalle)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Oi, VIGA!

Maikuu töötasu kontol on 6950 EEK.
6 jäi kogemata ära.



   
ReplyTsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Siis raske meil siit kaugelt midagi arvutada teadmata kõiki vajaminevaid andmeid, sest isegi mis maksud(kas liitunud kogumispensioniga, kas avaldus maksuvaba tulu arvestamiseks oled esitanud) sinu tasudelt kinni on peetud ei tea meie ju seda.

Igaljuhul lõpparve peaks sul koosnema juuli kuu töö eest töötasu + 14 p eest kasutamata puhkuse hüvitis.

Mis on põhjus miks tööraamatud ja lõpparvet kinni hoitakse.
TLS §119. Vastutus tööraamatu ja lõpparve kinnipidamise eest
(1) Tööraamatu kinnipidamisel on tööandja kohustatud maksma töötajale keskmist palka iga tööraamatu kätteandmisega viivitatud päeva eest kuni tööraamatu kätteandmiseni.
(2) Lõpparve kinnipidamisel on tööandja kohustatud maksma töötajale keskmist palka iga lõpparve väljamaksmisega viivitamise päeva eest, kuid mitte üle töötaja ühe kuu keskmise palga.



   
ReplyTsiteeri
(@Kalle)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Kogumsipension puudub ja tulumaksuvaba miinimumi kohta olen avalduse teinud. Ma saan aru, et tööandja pidas minu palgast kinni tulumaksu ja töötuskindlustusmaksu, arvestas ka tulumaksuvaba miinimumi.

Ma ei tea, miks mu lõpparve pole seni laekunud.
Tööraamatut ei saanud, kuna lahkusin töölt, kui seda inimest, kes tööraamatuga tegeleb, ei olnud tööl.
Ma olen ametis uues töökohas.
Nüüd tahangi minna asja uurima, aga oleks ka soovinud teada, palju ma lõpparvet saama peaksin.
Uus tööandja ütles, et 3000 kroonin miinimumpalk ei ole õige asi, tööandja oleks pidanud töölepingut lisaga täiendama ja lisatasud peavad olema kirjas.
Ma ei nurisenud, sest mulle maksti päris korralikult. Aga hea oleks teada, kui palju on mul lõpparvet saada, siis lähen uurin, miks ülekannet pole seni tehtud.



   
ReplyTsiteeri
(@Kalle)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Ma proovisin niimoodi:
Mul pole palgalehti, ei tea brutotasusid, kuid tean, mis maksusid saab minu palgast maha arvata.

6 kuu brutotasud 82 454 EEK (ma võtsin kokku 6 kuu netotasud 64 369 EEK ja panin palgakalkulaatorisse, arvestasin ümber brutoks juurde tm, töötuskindlustusmaks)

viimase 6 kuu sees tööpeävi 181 tp
ei töötanud 64 tp (arvestasin siia 14 puhkusepäeva, mille eest maksti)
Kokku töötasin 117 tp

PÄEVATASU = 82 454 : 117 (tööpeäva)= 704,74 EEK
Puhkusetasu = 704,74 * 14 = 9866 EEK
Juulikuu töötasu 01.-13.07.2007 e. 10 tööpäeva
704,74 (päevatasu) * 10 (juuli tööpäevad) = 7047,40 EEK

Tundub kuidagi ebareaalne.



   
ReplyTsiteeri
(@Kalle)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Juba ajasin kõik sassi:
Viimase 6 kuu sees on KALENDRIPÄEVI 181
ei töötanud 64 kalendripäeva (arvestasin siia 14 puhkusepäeva, mille eest maksti)
Kokku töötasin 6 kuu jookul 117 päeva.

Minust ei saa kunagi raamatupidajat.



   
ReplyTsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Ära jah ise pusima, ei tule see sul õigesti välja, sest:
1. maksuvaba 2000 igas kuus seega 6*2000, sina võtsid 6 kuu summast ühe 2000.-
2. Puhkuse hüvitise arvestus kalendripäevades millest maha lähevad pühad, haiguse-ja puhkusepäevad.
3. puhkusetasu ei võeta arvesse.
----------------------------
Palga alammäär 3000.- muutus sul aasta vahetusega niigi seadusest tulenevalt 3600.- ks isegi siis kui TL muudatust ei tehtud.

Juuli töötasu arvestuse ja suuruse kohta ei oska mina midagi kosta, sest mul pole aimu kah mis on sinu töötasu aluseks(võib-olla ju iga kuu x lisatasu + ületunnid + õhtu/öö töö + ....mida iganes veel) seda teab ja arvestab ikka tööandja raamatupidaja.

Kasutamata puhkuse eest hüvitiseks ligikaudu 6360.- brutos.

Mine ikka ja küsi seda kõike sealt kus õige koht, väga tänamatu tegevus on selline tobe oletamine.



   
ReplyTsiteeri
(@Kalle)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Aitäh, Imelik, hea inimene!
Ma lähen kindlasti. Pole seni saanud minna, sest tööpäevadel pole aega. Nüüd võtan selle aja, sest praegune tööandja palus tööraamatu ära tuua.



   
ReplyTsiteeri
(@Kalle)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Nüüd on asi nii. Küsisin, miks viibib lõpparve ja palun tööraamatut. Ma ei saa ühte ega teist.
Ma soovisin sellest firmast töölt lahkuda, sest ma tegin kohutavalt ületunnitööd ja see kõik jäi tasustamata. Samuti käisin ma kaks nädalat komandeeringus ja komandeeringuraha (päevaraha ja sõiduraha) ei makstud. Kui ma sain aru, et mind kasutatakse ära, kirjutasin lahkumisavalduse ja palusin end nädala pärast töölt vabastada. Lubasin viimase objekti lõpuni teha. Ülemus oli nõus. Kui viimane tööpäev käes oli, soovis ta, et ma ei lahkuks. Läksin teise inimese soovitusel uue tööandja juurde tööle (uus tööandja kutsus mind ja maksab rohkem palka).

Nüüd teeb ta näo, nagu me poleks kunagi minu lahkumisest rääkinud. Nagu polekski lahkumisavaldust saanud. Selle avalduse andis talle mu otsene ülemus koos "tunnilehega" (kuu algul antakse leht, kuhu märgin töötunnid).
Ma sain alles nüüd teada, et oleksin pidanud tegema avalduse kahes eksemplaris või tulnuks anda avaldus allkirja vastu. Ma ei teanud. Ma pole kunagi sedasi töösuhet lõpetanud.
Tööandja teatas mulle, et olen oodatud täitma oma kohustusi, mis tulenevad töösuhtest ja töölepinguseadusest.

Ma saan aru, et nüüd võib ta mind vallandada, distsiplinaarkaristuse teha tööluusi tõttu.

Ma olen ju uues kohas tööl. Mu uus tööandja ütleski mulle, et olen asju ajades teinud vigu.

Mida nüüd teha?
Kuidas ma tõestan, et kirjutasin lahkumisavalduse ja see sai ka üle antud ja leppisime kokku, et lahkun. Endine tööandja ei taha mind ära lasta. Ma ei usu, et mind sealt ka vallandama hakatakse.

Ma olen väga halva olukorra kokku keeranud.



   
ReplyTsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Eeldan, et sinna tagasi tööle minna(edasi töötada)sa ei soovi oled uue kohaga rahul.

Tõestada on muidugi raske, kas tunnistajad on olemas kui on siis neilt kirjalik kinnitus ja ähvarda tööandjat pöördumisega tööinspektsiooni(töökorralduse/ohutuse/ üle töötamine jne kontroll) ja/või nõudega pöördumisega töövaidluskomisjoni poole, sest avalduse esitasid ja tööandja oli ka nõus varam TL lõpetama kui ühe kuu pärast(nii palju peaks muidu ette teatama).



   
ReplyTsiteeri
(@Kalle)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Ma tean nüüd, et tal olnuks õigus mind kuu aega kinni pidada. Mulle sobib uus töökoht. Ma ei soovi tagasi minna.
Ma ei tea, kas see inimene, kes lahkumisavaldusest teab, on nõus minu kasuks (oma tööandja vastu tunnistama). Tema tahab ju seal edasi töötada. Eks ma proovin Tööinspekstsiooni ja Töövaidluskomisjoniga teda mõjutada.
Aitäh, Imelik. Hea, et ma selle koha leidsin ja olen tänulik, et sa vastasid.



   
ReplyTsiteeri
 kp
(@kp)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Kohe kinslasti mine tööinpektsiooni ja räägi seal kõik ära. Kui tööandja ei maksnud sulle ületundide eest, samuti komadeeringu eest, siis tema rikkus esimesena seadust. Edu



   
ReplyTsiteeri
(@Kalle)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Ma käisin täna tööandjaga asju lõpetamas. Ta kõigepealt ütles, et ta pole lahkumisavaldust näinud, siis tunnistas, et oli selle saanud, aga ei tahtnud, et ma ära lähen, et ma võiksin veel praegugu jätkata, ta maksab vahepealsed töölt eemal oldud päevad kinni.

Ütlesin, et soovin lõpparvet ja tööraamatut.
Siis tuli personalitöötaja ja hakaks mu kallal võtma, et kopp seisab 2 nädalat ja neil on õigus teha minu palgast kinnipidamisi. Ütlesin, et ei tohi minu palgast peale korraliste maksete midagi kinni pidada.
Ma ise viisin kopa hooldusesse, see pidigi seal seisma, sest töötades seda hooldada/remontida ei saa.

Kuna mul on töölepingus põhipalgaks 3000 krooni, st praeguste endmete järgi 3600 krooni miinimumpalk, tegi tööandja mulle lõpparves sisalduva kahe nädala palgaks 2000 krooni. Ta ütles, et ma ei pea sulle preemiat maksma, ma võin seda teha. Niimoodi on tõepoolest lepingus kirjas, et tööandja võib maksta preemiat.
Puhkusetasu arvestati viimase 6 kuu keskmise järgi ja seda oli pisut üle 5000 krooni.

Kirjutasin paberitele alla ja sain tööraamatu kätte. On hea tunne, et ei pea sinna enam minema.



   
ReplyTsiteeri