Kui mul on kasutamata puhkuse päevi 12, puhkusele tahtsin jääda 22.07-18.08 see on 28 klp ja alates 19.08 jään dekreet puhkusele 140 klp ja siis lapsepuhkusele.Tahan teada kas mul on lisaks sellele 28 kalendripäevale veel õigus saada need 12 klp mis on nagu jäänud kasutamata eelmisest perioodist.Ootan vastust
Minu arusaamine asjast on selline. Juhul kui teie firmas on puhkusegraafik tehtud ja puhkus on seal kirjas peaks pidama ülemusega läbirääkimisi,sest see võib kõik kaartid segi lüüa, aga võite ju kokkuleppele saada,et lähete saamata jäänud puhkusepäevade võrra varem puhkusele. Üldiselt tuleb lihtsalt ülemusega rääkida ja üritada kokkuleppida. Muidugi võib ka nõuda kuna teil on ikkagi need päevad juba välja teenitud, aga mõistlikum on ülemusega vestelda.
Graafiku järgi ma ei jäägi puhkusele sellel ajal mis graafikus.Ülemus võimaldab mul puhata põhipuhkus enne dekreeti ja siis kohe jääda dekreeti ja seadus näeb ka seda ette.Tahan teada et kasutameta puhkusepäevi on mul varasemast ajast 12 kas võin need ka välja võtta?
Kui need päevad on kasutamata eelmistest perioodidest, siis ka need on põhipuhkuse päevad. Enne dekreeti võid välja võtta kogu saamata puhkuse, k.a. jooksva tööaasta kogu puhkuse.
Kas sa tahad kindlasti avansina veel väljatöötamata puhkust saada? Oletame, et oled lapsehoolduspuhkusel ja saad mõne huvitava tööpakkumise. Soovid töölepingut lõpetada, aga nüüd selgub, et oled tööandjale üht koma teist võlgu. Mina olen soovitanud oma töötajatel võtta puhkust täpselt nii palju, kui sünnituslehe lõppkuupäeva seisuga saada on. Keegi pole kellelegi võlgu.