Jäta menüü vahele
arsti juures
 
Notifications
Clear all

arsti juures

9 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
419 Vaatamised
(@algaja)
Joined: 21 aastat tagasi
Postitused: 67
Topic starter   [#1673]

Töötaja on hommikupoolikul tööl.Peale lõunat küsib ära arsti juurde minekuks (puudub 4 tundi )
Kuidas tasustada õhtupooliku 4 tundi :
I variant -puudumine admini loal- ei maksa
II variant - toob arsti tõendi - 0,5 tundi visiidil keskmine tasu ; 3,5 tundi ei maksa

on III variant- saab samaks päevaks haiguslehe.Kuidas näidata hommikul 4 töötundi ?
Tänan info eest !



   
Tsiteeri
(@hämmingus)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

imelik minu meelest. kui töötaja oli hommikul tööl ja läks pärast lõunat arsti juurde, siis kõigepealt oli tal ehk vaja minna ennast pesta, siis on inimlik arvestada ka seda aega ning punktist A punkti B liikumine on samuti aja kulu... mitte ainult visiidi ajal arsti kabinetis veedetud aega.



   
ReplyTsiteeri
(@kas on nii?)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

töötajal on seadusega lubatud arstil käia ja selle aja eest makstakse palka nagu töölepingus kokku lepitud. vastav tõend tõendab seda, kui nõutakse.



   
ReplyTsiteeri
 kata
(@kata)
Joined: 22 aastat tagasi
Postitused: 422
 

Millises seaduses on kirjas, et töötaja võib tööajast arsti juures käia? Minu arvates on selline õigus ainult rasedatel ja neil loetakse see käimine tõesti tööaja sisse. Kõigil ülejäänud juhtudel on see tööandja ja töötaja kokkuleppe asi ja siis tööandja otsustab, kas ja mis ulatuses ta selle aja eest tasu maksab või ei maksa. Või siis kollektiivlepinguga paika pandud.



   
ReplyTsiteeri
(@jeppe)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

jah minu meelest katal õigus see kehtib rasedate puhul küll.



   
ReplyTsiteeri
(@tööline)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

tööline, kes saab tunnipalka, saab täpselt niipalju kui tööd teeb.



   
ReplyTsiteeri
 Maie
(@Maie)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Paljudel firmadel on asi paika pandud töösisekorraeeskirjades - arstil käimine ei kuulu tööaja hulka.Tööline kirjutab õigesti,et tunnipalka saab töötatud tundide eest,probleem tekib näiteks kuupalgalistega.



   
ReplyTsiteeri
(@annaliisa)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Aga kuupalgaliste puhul peaks siis esitama küsimuse: kes töötaja äraolekul selle töö ära tegi, kas keegi asendas teda?
Kui töötaja täidab ettevõttes mingit kindlat funktsiooni (N: raamatupidaja) ning arsi juurest tulles ise oma töö ära teeb siis oleks nagu õigus ka tasule selle eest. Kõik sõltub ikkagi konkreetsest tööst ning tähtis on siinjuures töötaja ja tööandja vaheline kokkulepe.



   
ReplyTsiteeri
 Maie
(@Maie)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Seda meelt olen minagi,et kes selle töö siis ikka ära teeb! Mõistlikus firmas ei teki sellest ka üldse probleemi.



   
ReplyTsiteeri