Tere
Selline küsimus, et seaduses on kirjas et võin minna puhkusele isikliku avalduse alusel igal ajal aastas, kui mul on 4a laps. Kas see kehtib mõlema vanema puhul korraga, mõtlen, et kas mõlemad vanemad saavad seda sätet kasutada ja minna puhkusele siis kui nad tahavad. Kas omab vahet kui lapse isa pole tema bioloogiline isa, kuid siiski kasvatab last?
Puhkuseseaduse § 16 p3 selle õiguse teile muidugi annab. Ei tohiks olla piirangut vanemate suhtes, kes on seaduslikus abielus. Sest sooviks võib olla ju koos puhkama minna terve perega. Nüüd tuleks välja selgitada, mis suhetes on laps ja nn võõrasisa. Kas te olete selle mehega abielus? Kas mees on kirjas lapse hooldajana? Kui jah, siis ei näe probleemi.
Me oleme vabaabielus ja ta ei ole kirjas lapse hooldajana. Firma on seni küll kasutanud strateegiat, et pole vahet, kas isa on bioloogiline või mitte. Seega küsimus rohkem selles, kas ikkagi kehtib mõlema vanema puhul see õigus, oletades et oleksime abielus näiteks.
Loomulikult on mõlemal vanemal õigus võtta puhkust temale sobival ajal.
Tänud! 😀