Inimene on töötanud meil 3,5 aastat. Kui palju peab vallandamisest ette teatama, millise § alla läheb ja palju peab hüvitist maksma?
Vallandada saab töötajat Töölepingu seaduse & 86 mingi punkti alusel, sõltub sellest, miks tahate vallandada.Seal on kirjas ka etteteatamise ajad.
Sõltub millistel asjaoludel töölepingu lõpetamine toimub. Ei tohiks segi ajada koondamisega.
me ei taha koondada, sest sellele kohale on inimest vaja, aga mitte sellist, kes pidavalt haiguslehel on (täpselt välja arvestatud, et 5 kuud aastas täis ei tuleks).
See pole küll ilus siinkohal välja öelda, aga töötajast vabanemiseks on ka teisi teid. Kuigi ise pooldan töötajaga läbirääkimisi. Miks inimene nii teeb, äkki on viga organisatsioonis. Loomulikult ei kiida ma ka töötaja vastavat käitumist heaks. Aga soovitus - rääkige!