Kas kuskil on must-valgel kirjas, millal tuleb puhkusetasu koos kuu töötasuga välja maksta? Ma mõtlen seda, et näiteks puhkus kestab 20.juuni -30.juuni, et siis juuni puhkusetasu ja juuni töötasu makstakse koos välja 18.juuni.
Seadused näevad ette, et puhkusetasu tuleb maksta hiljemalt eelviimasel tööpäeval enne puhkuse algust ja töötasu tuleb maksta hijemalt kokkulepitud palgapäeval.
Puhkuseseadus:
§24. Puhkusetasu maksmine
(1) Puhkusetasu makstakse täies ulatuses hiljemalt eelviimasel tööpäeval enne puhkuse algust.
(2) Töötaja, kellele ei makstud puhkusetasu käesoleva paragrahvi lõigetes 1 või 3 ettenähtud ajal, võib nõuda puhkuse pikendamist puhkusetasu maksmisega viivitatud aja võrra.
(3) Kollektiivlepingus sätestatud tingimustel võib käesoleva seaduse § 9 lõike 2 punktides 4 ja 5 ning § 10 lõikes 1 nimetatud töötajale maksta puhkusetasu kahes osas, kusjuures vähemalt pool puhkusetasu makstakse hiljemalt eelviimasel tööpäeval enne puhkuse algust. Teine osa puhkusetasu makstakse välja kollektiivlepingus kokkulepitud ajal.