Tere,kuidas arvutada puhkuseraha kontoritöötajale, kui inimene on kuue kuu jooksul 1 kord lisatasu saanud, ja viimasel kuul oli ka palgatõus.Minu arvates peab arvutama kuue kuu keskmise järgi, pearaamatupidaja ütleb, et ikka tuleb vaadata
kuidas inimesele kasulikum on, kas keskmise järgi või säilitada puhkuse ajal juba uue kuupalka.
Sai lisatasu kuue eelneva kuu jooksul siis tuleb puhkusetasu arvutada päevatasu järgi.
Seda sama ütlen ka mina pearaamatupidajale, aga ta ei kuula mind ja ütleb, et ikka tuleb jälgida mis on kasulikum inimesele. Mina näitasin ka seadused talle ette, palusin teda ka näitada mulle kus on kirjas see, mis tema ütleb mulle. Ei näita, ega ei nõustu ka minuga.
Kui ettevõtte siseselt on ühesel kõigile paigas arvestused soodsamatel tingimustel siis küll jah. Aga valikuliselt ei tohiks seda teha.
Sellega olen nõus. Pearaamatupidaja on uus, ja tõi majja oma reeglid. Kuidas nüüd, kas see peab ettevõtte siseeeskirjas sees olema?
Peaks ikka keegi selline otsustajaks olema kelle rahaga mängitakse. Kollektiivlepingus näiteks või siis tõesti otsustab hetke olukorra keegi ülevamalt poolt kellel selleks õigus.
Tänan
Puhkusetasu arvestatakse tõepoolest 6 viimase kuu töötasu järgi aga kõik oleneb sellest, kuidas on asutuse siseselt kehtestatud sisekorraeeskirjad- nii et tegelikult võib maksta nii ja naa. 6 kuu keskmise järgi PEAB maksma aga kui kehtestatud palk on suurem, VÕIB maksta selle järgi kui nii on asutuse siseselt kehtestatud kord.