Jäta menüü vahele
puhkuse rahad
 
Notifications
Clear all

puhkuse rahad

6 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
1,099 Vaatamised
 kurb
(@kurb)
Joined: 23 aastat tagasi
Postitused: 2
Topic starter   [#289]

soovin teada: kas tööandjal on õigus pöörduda minu poole tekstiga - toodete omahinnas ei kajastu puhkuserahasi.Iga töötaja on võimeline endale ise puhkusefondi moodustama, st, et iga töötaja jätab oma palgast omal valikul mingi summa 11 kuu vältel puhkusefondi ja enne puhkust saab selle kätte...Riigimaksud maksab tööandja... Kas see asr on reaalne ja seaduslik



   
Tsiteeri
 Eeva
(@Eeva)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Mulle tundub selline asi absurdne. Ka meil tasustatakse töötajaid tükitöö alusel ning puhkuseraha arvutan nagu ikka eelneva 6 kuu töötasult. Pole kordagi selle peale tulnud, et tükitööline peaks puhkuseraha endale ise koguma ning seega olema ebavõrdses seisus võrreldes kuupalgalistega.



   
ReplyTsiteeri
(@kristi)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

See asi nüüd küll seaduste järgi ei ole. Kuid, tean firmasid kes sedasi teevad et võtavad enne ametliku palga näitamist 10% maha puhkuserahaks. Kuid ega firma sulle rohkem ega vähem maksta saa kui seaduse järgi puhkusetasu arvutatakse. Tööandja võib ise arvestuslikult iga kuu palkade pealt panna 10% puhkusefondi, kuid töötajalt seda kinni pidada küll ei tohiks. Soovitan sul ka töökaitseinspektsioonist nõu küsida.



   
ReplyTsiteeri
(@Evelin)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Omahind peaks sisaldama kõiki tööjõukulusid. Absurd et 11 kuu palk on omahinnas ja 1 kuu puudu - lollus. Omahinnas kajastatakse kõiki tootmiseks vajaminevaid kulusis - k.a. tööjõukulu



   
ReplyTsiteeri
 MM
(@MM)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Loll jutt! Täielik töötaja lollitamine ja kuludest kokkuhoiu otsimine töötaja enda palga arvelt.



   
ReplyTsiteeri
 Niki
(@Niki)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Ilma pikema jututa pöördu tööinspektsiooni. See on ikka väga loll jutt.



   
ReplyTsiteeri