Notifications
Clear all
Üldine
4
Postitused
1
Kasutajad
0
Reageerimised
1,111
Vaatamised
20/08/2003 1:32 e.l.
Kohtuotsusega on alimendid määratud 1996.a.kuni lapse 18saamiseni,s.o.15.märts 2003.a.Kas mul oleks olnud õigus saada alimente kuni lapse kooli lõpuni jaanipäeval?
22/08/2003 2:31 e.l.
Minuteada ei ütle ükski seadus, et alimente makstakse kooli lõpetamiseni. Siis mõni lõpetabki võibolla keskkooli 20 aastaselt. Ikka vanusepiirini.
22/08/2003 1:41 p.l.
Vt. EV Perekonnaseaduse paragrahv 60, lg 2:
Kui laps õpib põhikoolis, gümnaasiumis või
kutseõppeasutuses ja jätkab neis õppimist täisealiseks saamisel,
on vanem kohustatud teda õppimise ajal ülal pidama.
22/08/2003 1:43 p.l.
Kuna lapse ülalpidamiskohustus lasub võrdselt mõlemal vanemal, siis tuleb ka elatusraha maksta sama kaua (kuni kooli lõpetamiseni).