Jäta menüü vahele
puhusearvestus
 
Notifications
Clear all

puhusearvestus

23 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
1,372 Vaatamised
 R
(@R)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
  [#8014]

Tere!
Mul on mure seoses puhkuse arvestusega. Kui töötaja tuli tööle sel aastal 12. märtsil ja tööleping l¨petati 22. juunil, siis saaks töötaja puhkuse kompensatsiooni 9 päeva eest?

Aga kui töötaja oli töövïmetuslehel 1.-22. juuni, kas siis 7 päeva eest?

Tänud ette!



   
Tsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

tööperiood 12.03.10-22.06.10 teeb kokku 7klp kasutamata puhkust kui aasta puhkuseks oli 28klp.



   
ReplyTsiteeri
 ?
(@?)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

kuidas 7 päeva?



   
ReplyTsiteeri
 !
(@!)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Loe töökuud kokku ja nii tulebki 7p



   
ReplyTsiteeri
 !!!
(@!!!)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Märtsi, aprilli, mai ja juuni eest - 4 päeva.
(28:12)x4= 9.33 - 9 päeva



   
ReplyTsiteeri
 !!!
(@!!!)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Vabandust, 4 kuu eest



   
ReplyTsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

§68. Põhipuhkuse andmine
(1) Põhipuhkust antakse töötatud aja eest.
(4) Tööle asumise kalendriaastal arvutatakse kalendriaastast lühema aja eest põhipuhkust võrdeliselt töötatud ajaga.

§4 (5) Kasutamata põhipuhkuse kindlakstegemisel võetakse iga töötatud kuu kohta 1/12 aasta puhkuse kestusest. Töötatud kuude arvutamisel jäetakse vähem kui 15 päeva võrra täiskuude arvu ületavad päevad välja, 15 ja enam päeva ümardatakse terveks kuuks.

Nii, et esimene töökuu on 12.03.-11.04, teine töökuu on 12.04.-11.05. jne.
Ma isegi ei vaevu vaidlema hakata, sest 9klp on töötajale soodsam ja kui teie ülemus on valmis töötajale rohkem hüvitama siis lasku käia.



   
ReplyTsiteeri
(@kersti)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Kuidas selle ümardamisega on?
Neli kuud 4*2,33=9,32.Kas hüvitada 9 või 10 päeva.



   
ReplyTsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Mina hüvitamisel ei ümardagi, kui ümardaksin siis 10-ks.



   
ReplyTsiteeri
(@kersti)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Aitäh vastamast.Ma ise ka ei ümarda,aga kuna siin täisarvudes, hakkas huvitama.



   
ReplyTsiteeri
 !!!
(@!!!)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

"§4 (5) Kasutamata põhipuhkuse kindlakstegemisel võetakse iga töötatud kuu kohta 1/12 aasta puhkuse kestusest. Töötatud kuude arvutamisel jäetakse vähem kui 15 päeva võrra täiskuude arvu ületavad päevad välja, 15 ja enam päeva ümardatakse terveks kuuks."

Töötaja töötas ka märtsis ja juunis, mõlemas kuus rohkem kui 15 päeva - järelikult lähevad arvesse. Nii ka koolitustel õpetatakse.



   
ReplyTsiteeri
 R
(@R)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Meie raamatupidaja ja raamatupidamisprogramm Merit Palk ka imelikuga ühel nõul, et 7 kalendripäeva.

Veider on lihtsalt see, et töövaidluskomisjonist tuli nõue, et oleme seda valesti arvutanud, kuna nemad said 9 päeva. Ma mõtlesin, et nende juures ikka ka spetsialistid töötavad.



   
ReplyTsiteeri
(@!!!-le)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Tuleb siis välja, et kõik, kes Merit Palka kasutavad, arvestavad puhkust valesti ning saavad seadusest valesti aru?



   
ReplyTsiteeri
 !!!
(@!!!)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Aga 9 päeva ongi õige. See küll üllatus, et raamatupidamisprogramm nii arvutab.



   
ReplyTsiteeri
 R
(@R)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Aga nii ta teeb.



   
ReplyTsiteeri
Leht 1 / 2