Tere!
Mul on mure seoses puhkuse arvestusega. Kui töötaja tuli tööle sel aastal 12. märtsil ja tööleping l¨petati 22. juunil, siis saaks töötaja puhkuse kompensatsiooni 9 päeva eest?
Aga kui töötaja oli töövïmetuslehel 1.-22. juuni, kas siis 7 päeva eest?
Tänud ette!
tööperiood 12.03.10-22.06.10 teeb kokku 7klp kasutamata puhkust kui aasta puhkuseks oli 28klp.
kuidas 7 päeva?
Loe töökuud kokku ja nii tulebki 7p
Märtsi, aprilli, mai ja juuni eest - 4 päeva.
(28:12)x4= 9.33 - 9 päeva
Vabandust, 4 kuu eest
§68. Põhipuhkuse andmine
(1) Põhipuhkust antakse töötatud aja eest.
(4) Tööle asumise kalendriaastal arvutatakse kalendriaastast lühema aja eest põhipuhkust võrdeliselt töötatud ajaga.
§4 (5) Kasutamata põhipuhkuse kindlakstegemisel võetakse iga töötatud kuu kohta 1/12 aasta puhkuse kestusest. Töötatud kuude arvutamisel jäetakse vähem kui 15 päeva võrra täiskuude arvu ületavad päevad välja, 15 ja enam päeva ümardatakse terveks kuuks.
Nii, et esimene töökuu on 12.03.-11.04, teine töökuu on 12.04.-11.05. jne.
Ma isegi ei vaevu vaidlema hakata, sest 9klp on töötajale soodsam ja kui teie ülemus on valmis töötajale rohkem hüvitama siis lasku käia.
Kuidas selle ümardamisega on?
Neli kuud 4*2,33=9,32.Kas hüvitada 9 või 10 päeva.
Mina hüvitamisel ei ümardagi, kui ümardaksin siis 10-ks.
Aitäh vastamast.Ma ise ka ei ümarda,aga kuna siin täisarvudes, hakkas huvitama.
"§4 (5) Kasutamata põhipuhkuse kindlakstegemisel võetakse iga töötatud kuu kohta 1/12 aasta puhkuse kestusest. Töötatud kuude arvutamisel jäetakse vähem kui 15 päeva võrra täiskuude arvu ületavad päevad välja, 15 ja enam päeva ümardatakse terveks kuuks."
Töötaja töötas ka märtsis ja juunis, mõlemas kuus rohkem kui 15 päeva - järelikult lähevad arvesse. Nii ka koolitustel õpetatakse.
Meie raamatupidaja ja raamatupidamisprogramm Merit Palk ka imelikuga ühel nõul, et 7 kalendripäeva.
Veider on lihtsalt see, et töövaidluskomisjonist tuli nõue, et oleme seda valesti arvutanud, kuna nemad said 9 päeva. Ma mõtlesin, et nende juures ikka ka spetsialistid töötavad.
Tuleb siis välja, et kõik, kes Merit Palka kasutavad, arvestavad puhkust valesti ning saavad seadusest valesti aru?
Aga 9 päeva ongi õige. See küll üllatus, et raamatupidamisprogramm nii arvutab.
Aga nii ta teeb.