ära suru oma õigust peale, nii kaua kui sa ei suuda tõendada, et 9p on õige!!!
§4 (5) Kasutamata põhipuhkuse kindlakstegemisel võetakse iga töötatud kuu kohta 1/12 aasta puhkuse kestusest. Töötatud kuude arvutamisel jäetakse vähem kui 15 päeva võrra täiskuude arvu ületavad päevad välja, 15 ja enam päeva ümardatakse terveks kuuks.
Pole võrreldas vana puhkustasu arvutamise korraga sõnagi muutunud ja pole sõnagi sellest, et kalendripäevi tuleb arvestada.
mõeldud !!!-le.
to nonoo - kui töövaidluskomisjon sai sama tulemuse, millest siis veel lähtuda. Kohtulahend on veel ainult olulisema tähendusega. Ja veel kord - koolitustel õpetatakse ka niimoodi.
Mul on olnud tegemist tööinspektor-juristidega ja on juhtunud, et üks on ühel, teine teisel arusaamisel teatud teemast ja näiteks hoopis teistmoodi töölepinguseadust tõlgendanud. 🙁
Ja veelkord, et Merit Palga on ka ju loodetavasti koostanud professionaalid ja seal tuli puhkuse kompensatsiooniks 7 päeva.
Tundub, et seaduses on ikka lünki, kui ühed ühtmoodi ja teised teistmoodi sellest aru saavad.
Imelikuga ühel nõul nagu ikka! Arvestada lihtne :
Töölep. lõpet. 10.06.22
Tööle 10.03.12
----------
- -.03.10 s.o 3* 2,33= 6,99s.t.7
Suur aitäh imelikule ja Maiele! TVK luges lõpuks õigeks 7 kp.
Tänud sullegi R teavitamast.
Loen siin vaidlust 7 või 9 päeva.
Väike arvestus ilma Merit palk programmita:
- päevade arv: 81
- riigipühade arv: 4
- päevad, mil tööleping oli peatunud: 22päeva (haigusleht)
- arvestatud kalendripäevade arv: 55
Puhkuse kestus iga töötatud kuu kohta: 2,3333...Töötatud kuude arv 3 kuud
3x2,33=6,99 ehk kokku 7 päeva.
Ei tule kuskilt ju 9 ega 10 päeva!