Mis põhjustel tööandja võtad töötajalt seletuskirja?
Mis sa ise arvad?
Seletuskiri on töötaja poolne selgitus mingi konkreetse olukorra, tegevuse, tegevusetuse, nähtu, ... kohta.
Mina arvan et töötaja peab olema milleski süüdi, siis ta peab seletama...
Seletuskiri ei pea alati halba tähendama aga jah enamasti soovib tööandja seletuskirja süülise teo korral. Lisa lugemist leiad http://www.palk.ee/seadused.php?uid=52
Süülise teo korral on teo sooritajal õigus seletuskirja kirjutamisest keelduda. Toimunu tunnistajatel sellekohast õigust ei ole.
Samas on seletuskirja kirjutamine süüdlase sisuliselt ainukene võimalus oma tegu selgitada/põhjendada jne. Muude tõendite olemasolul võib tööandja langetada otsuse ka ilma seletuse võtmiseta.
PS! Olen alati rõhutanud siiski seda, et seletuse kirjutamine on oma loomult informatsiooni liigutamise üks viise ning ei pruugi olla automaatselt võrdne sanktsiooniga.
Marko Torm
Seletuskiri OÜ
www.seletuskiri.ee