Plaan töölt ära minna, kehtib sinine leht ja hetkel puhkusel kuni juuni lõpuni, haigusleht peaks kehtima 6 juulini (15 juuni OP ja 3 nädalat peale seda veel) - mis kuupäeval ma peaks esitama lahkumisavalduse, et saaks kuu aega ette teatatud?
kui ma näiteks täna panen kirjutan avalduse, et palun vabastada mind töölt omal soovil alates 30 juuni - mis siis saab?
Ära vist seda viga tee. Haiguslehe lõpuni soovitan kindlasti töökirjas olla,sest haiguslehe ajal töölepingu lõpetamine -töötaja algatusel ja poolte kokkuleppel on vist sellised §-d, et haiguslehte ei pruugita maksta. Töölepingu tähtajalise lõpetamise puhul makstakse haigusraha edasi. Ma ei ole küll päris kindel,aga selles olen raudselt kindel,et ära enne haiguslehe lõpetamist küll töölt ära mine. Ootame ehk võtab mõni targem veel sõna,ära kiirusta.
siis ma peaks vist tegema nii, et arvutan täpselt 3 nädalat peale OP-i kuupäeva ja kirjutan lahkumisavalduse täpselt 1 kuu varem? et päevad klappima panna, võin ma ju arstil paluda haigusleht päev-paar varem lõpetada?
Töötaja soovil võib lepingu lõpetada igal ajal. Haigekassa maksab haiguslehe välja täies ulatuses, kui see ALGAS lepingu kehtimise ajal. Nii et arvutada miskit vaja ei ole, esita avaldus siis, kui soovid.
Arusaamatu on see, kuidas sa oled ühel ajal nii puhkusel kui haiguslehel?
haiguslehe esitan alles peale selle lõppemist - kas siis puhkus lükkub edasi? kui niikuinii töölt lahkun, pole see puhkuse asi vist enam oluline?
Ei ole oluline jah, kui sa just ette ei puhka. Ja lehe esitad siis, kui selle arstilt saad.
ei puhka ette. suur tänu Teile, kes viitsisid vastata!
Aitäh minu poolt ka ,sain ilma suurema vaevata targemaks! Polnud vaja paberites tuhnida.