Tere. tahaksin kindluse mõttes üle küsida järgmist:
Töötaja asus ajutiselt tööle autojuhina puhkuste asendajaks. Ta on FIE ,kasutab maksuvaba miinimumi meie firmas. Kas pean tema
palgalt arvestama ka sots.maksu? Lugesin sots.maksu seaduse paragrahv 2 lõige 7-st et
võin arvestada küll tema töötasult sots.maksu.
Et mulle see tema Fieks olemine ei loe, Maksuamet teeb ise aasta kokkuvõttes tema sots.maksu ümberarvestuse. Kas mõtlen õieti?
Kas TSD l.1-s näitan tema töötasu ikka real 7?
lähtuda tuleks ikka sellest, millise lepingu alusel ta teil töötab. ilmselt töölepingu? minu teada on nii, et kui ta on teinud avalduse tulumaksuvaba miinimumi arvestamiseks, siis peate sotsmaksu igal juhul maksma. ka siis, kui töötasu jääb alla 700 krooni
To Kai kust Sa sellist asja võtad?
Sotsmaksuseadus §2 lõige 2
Sotsmaksu makstakse töötajale või teenistujale kuu eest makstud tasult,kuid mitte vähem kui eelarveaastaks riigieelarvega kehtestatud kuumääralt . 2004 a.a. on selleks 700 eeki (RT I 2004,1,1 )
Kui töötaja on tööle võetud töölepinguga, siis et ta ka fie on ei puutu tööandjasse. Tegemist tavalise palgatöötajaga koos kõigi maksudega.
TSD-l jah väljamaske 7 01
Aitäh vastamast, tavaline tööleping ja saab
töötasu,kasutab maksuvaba 1400. Arvan,et see
ei puutu tööandjasse,et ta on FIE,see tema asi,
mina pean ikka sots maksu vähemalt miinimumilt
tasuma. Palk on õnneks suurem,nii et maksan ikka sots .maksu sellelt.