Jäta menüü vahele
summaarne tööajaarv...
 
Notifications
Clear all

summaarne tööajaarvestus

7 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
443 Vaatamised
 erki
(@erki)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
  [#8108]

Tere!
Mul oleks küsimus seoses tööaja arvestusega.
Kui võtta vastu otsus, et minna üle summaarsele tööaja arvestusele, kas selleks peab töötajatelt ka nõusoleku võtma?`Kui pikk aeg on millal summaarset võib kasutada.. 3 või 4 kuud?



   
Tsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Jah ikka ja lausa TL tuleb muuta. Kuni 4 kuud.



   
ReplyTsiteeri
(@Eagel Vision)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Kuidas saab rakendada summeeritud aega töötaja ja tööandja oma kasuks. Mul on normaalne tööaeg 8x5=40. Ma Käisin tööl nädala tööl 5x5=25 nii et 40-25=15 tundi läks summeeritud aega.
Kas tööandja saab poole päeva pealt mind sundida tööl olema rohkem kui 8h. Kui mind kutsutakse reedel välja laupäeval tööle. Kas ma võin probleemideta ära öelda? Kui ma peaksein nädala vahetusel tööle tulema siis ma teen ju tagasi 8 tundi 15-st mitte ei võeta ka maha minu väljakutsunis tasu. Nädalavahetusel saan palka 200%(50% ületunni eest, 50% nädalavahetuse tasu ja 100% normtundide eest).



   
ReplyTsiteeri
 .
(@.)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Väga segane kirjutis. Sul on kas summeeritud tööaeg või siis mitte. Mõlemat korraga ei saa olla. Kui sul on ettenähtud nädalas 40 tundi tööd, siis nii palju on tööandjal ka õigus sulle tööd anda.

Kui kutsutakse laupäeval tööle, siis oleneb põhjustest, miks seda tehakse. Tõenäoliselt kui sa lihtsalt jäigalt keeldud, siis varsti sa seal ettevõttes enam ei tööta. Samuti, kui sa keeldud ettenähtud tunde täis töötamast ja tahad lihtsalt niisama kõigi ettenähtud tundide eest tasu saada.
Nädalavahetuse tasu - kui teil on sellised %-d TL-s või mõnes muus asutuse siseses dokumendis ette nähtud, siis kindalsti, seadus selliseid %-te ette ei näe. Kuigi eelneva jutu põhjal ma ei arvaks, et sul ületunnid on, kirjutad ju, et oled töötanud 40-st tunnist ainult 25. Aga sinu jutust on üldse raske midagi aru saada.



   
ReplyTsiteeri
(@Eagel Vision)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Vabandan segaduse pärast. Mul on summeeritud töö aeg. 8 tunniste tööpäevadega on 40 tundi nädalas normaal tööaega. Ühel nädalal käisin 5 tunniste tööpäevadega tööl. Sellest ka alatunnid 15 tükki.
Õnneks ma sain sinu jutust aru. Ma sain oma vastuse sinu tekstist kätte. Seda arvasin ka mina, et nii ongi nagu sa väitsid.



   
ReplyTsiteeri
(@Eagel Vision)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Kas ma saan nõuda üle tunni tasu või mitte?
Normaal tööaeg on äripäeval 8 tundi. Aasta alguses olid kuuaega 6 tunnised tööpäevad. Nüüd löödi töömahu tõttu 10 tunnised tööpäevad. Kas ma saan nõuda 2 ületunni eest ületunni tasu. Meil on see ületunni tasu palga süsteemis kirjas et ületund on 1.5.



   
ReplyTsiteeri
 .
(@.)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Oleneb, kui pika perioodi peale teil see summeerimine on. Kuidas meie võime teada, kas sul tuleb ületunde või mitte. Kui on ületunnid, siis saad loomulikult ka tasu nende eest. Summeerimise puhul on tegu ikka pikema perioodiga, kui nädal, vähemalt kuu ikka, aga ka siis ei räägita veel summeerimisest. Tavaliselt summeeritakse näiteks 4 kuud.



   
ReplyTsiteeri