Tere!
Mul on suur mure. Olen otsinud internetist infot summeeritud tööaja arvestuse kohta, kuid siiski on midagi jäänud selgusetuks. Palun aidake!
Konkreetne näide:
Märtsikuus töötati meie asutuses 4 päeva nädalas ja 8 tundi päevas, mis teeb kuu normtundideks 144 tundi (18 tööpäeva).
Töötajal oli korraline puhkus 7 päeva (23. 29. märts).
Seega tegelikult töötatud tunde oli 112.
Kuidas arvestada märtsikuu töötasu?
Kas maksta tegelikult töötatud tundide eest (112)?
Või on normtunnid 144-40 (puhkus 7 päeva)= 104 ja tuleks maksta nende eest (ning 8 tundi jääks üles varuks)?
Kuidas toimida seaduslikult korrektselt? Palun aidake!
Lugupidamisega
Marissa
Tema normtunnid on märtsis 112, tegi tööd ka nii palju ja selle eest saab ka tasu. Miks küll -40 tahad võtta kui puhkuse sisse jäi 4 tööpäeva?
-40 tahtsin maha võtta seetõttu, et kui alles läksime üle summeeritud tööaja arvestusele, siis tööinspektor ütles, et iga töötaja individuaalsed normtunnid saan, kui riiklikest normtundidest arvestan maha 28 puhkusepäeva eest 160 tundi - haiguslehel oldud päevad. Seega nädala puhkuse eest peaksin maha arvestama antud loogika järgi 40 tundi...
Olengi hetkel suures segaduses, kuna kohalik tööinspektor ütles, et üldse 56 tundi tuleks maha võtta, mis tundub minu jaoks veel ebaloogilisem. Ja teine tööinspektor ütles, et: Üks võimalus on ka talitada selliselt, et olenemata konkreetse perioodi graafikust (kas töötatakse 6 või 4 tööpäevaga), vähendatakse kõigil töötajatel normi võrdsel alusel - 3 täisnädala puhkuse eest võetakse aasta tööajanormist maha 120 tundi vastavalt riiklikule arvestuslikule tööajanormile. Niiviisi saite ju Teie ka arvestusliku normi abil aasta töötundideks 1876 tundi.
See seletaks ka seda, miks võtaksin just 40 tundi maha...
-40 tuleks mängu ühe võimalusena siis kui töö käiks täistööajaga.
http://www.ti.ee/public/files/Toooigusnoukogu%20selgitused4.pdf
http://kasiraamat.aripaev.ee/default.aspx?Command=Commands.ForumTab.Forum&
g=posts&t=296