Tere.
On vormistatud OTP. Tööinspektsiooni nõusolek olemas ja kõik korralikult vormistatud, kuid töölised tulid tööle ja väidavad, et ei ole nõus(nõusolekud 14 päeva varem vormistatud)
Kas tööandja peab maksma töötasu,töölised istuvad riietusruumis?
Miks nad küll nii teevad? Kas mida jäi neile arusaamatuks, millal otp algab jne.?
Kui töötajate nõusolekud ka olemas siis töötasu küll maksma ei pea selle eest, et töö juures istuvad, saavad vähemalt ühe kuu eest 2610 krooni ja istugu kus tahavad.
Tänan - imelik
Aru saavad küll, kuid väidavad, et helistasid kuhugi juristile ja jurist käskis tööle tulla, et muidu tööandja paneb tööluusi ja laseb lahti. Nad jätsid kindlasti midagi juristile rääkimata, kõik on nii ära hirmutatud näidetega, kuidas mõned ettevõtted käituvad. Ainuke rikkumine on vast see, et 30 päeva eest ei kantud OTP raha üle, vaid teen seda palgapäeval. Tavaliselt oleme me töölisi kutsunud OTP mõneks päevaks tööle(kui on tulnud tellimusi), siis on palgapäeval graafiku alusel lihtsam arvestada.
Tehke uuesti selgitustööd ja las võtavad nemad ühendust TI-ga http://www.ti.ee/index.php?page=600& kui ikkagi midagi kahtlast tunnevad.
OTP tasu võibki maksta palgapäeval see pole rikkumine.