Jäta menüü vahele
tähtajaline töölepi...
 
Notifications
Clear all

tähtajaline tööleping

5 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
383 Vaatamised
 siku
(@siku)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
  [#3202]

mul lõppeb tähtajaline tööleping 2 nädala pärast. tahaks teada, kas tööandja peab minuga töölepingu lõpetama, või piisab sellest, et lepingu lõppemise kuupäev on töölepingus kirjas?
ja kui ma võtan ennast töötuks kohe peale lepingu lõppemist siis kuidas hakatakse maksma töötu abirahasid? mille järgi neid arvestatakse?

tänud vastajatele:)



   
Tsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

TLS §77. Töölepingu lõpetamine tähtaja möödumisel

(1) Tööandja võib lõpetada töölepingu tähtaja möödumise tõttu, teatades töötajale töölepingu lõpetamisest kirjalikult:
1) vähemalt kaks nädalat enne tähtaja möödumist, kui lepingutähtaeg ületab ühte aastat;
2) vähemalt viis kalendripäeva enne tähtaja möödumist, kui lepingutähtaeg ei ületa ühte aastat.

(3) Tööandja, kes ei järginud käesoleva paragrahvi 1. lõikes ettenähtud etteteatamistähtaegu, on kohustatud maksma töötajale hüvitusena keskmist päevapalka etteteatamistähtajast puudu jääva iga tööpäeva eest.

§78. Määratud ajaks sõlmitud töölepingu muutumine määramata ajaks sõlmitud töölepinguks

Kui kumbki pooltest ei nõua määratud ajaks sõlmitud töölepingu lõpetamist §-s 77 ettenähtud korras või ei sõlmita uut töölepingut ja töösuhted jätkuvad ka pärast lepingutähtaja möödumist, muutub määratud ajaks sõlmitud tööleping määramata ajaks sõlmitud töölepinguks.
----------------------------
Nii, et peab etteteatama ja tuleb vormistada ka lõpetamine.

Kes saavad töötuskindlustushüvitist?
Kui suur on töötuskindlustushüvitis?
jne.
http://www.tootukassa.ee/

Tööturuteenused töötule
Tööturutoetused töötule
jne.
http://www.tta.ee/index.php?id=293



   
ReplyTsiteeri
(@Sirje)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Töötuna saad Sa end küll arvele võtta aga kas Sa ka abiraha hakkad saama? Abiraha saamise eelduseks on, et Sa pead olema töötanud töötuks registreerimisest üks aasta jooksul vähemalt 180 kalendripäeva.Ehk siis näiteks kui Sa võtad end töötuna arvele 15.novembril 2006, siis Sa pead ajavahemikul 15.11.2005-15.11.2006 olema tööga hõivatud olnud vähemalt 180 kp.



   
ReplyTsiteeri
(@Sirje)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Töötu abitaha suurus täna 400 krooni ja alates uuest aastast 1000 krooni.
Aga ega see töötuks olemine nii lihtne ka pole.Kohe hakatakse Sind igasuguste erinevate meetmetega tööturule tagasi viima.



   
ReplyTsiteeri
(@musjöö Kapital)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

kõigepealt sokutaxe kõrhharidusega inimestele koristajate kohad ja kui keeldud siis raha ei näegi



   
ReplyTsiteeri