Töötaja tõi lahkumisavalduse 7 päevase etteteatamisega, juhataja on sellega nõus, et lahkub varem.
Küsimus selles, kas lõpetada tööleping § 76 või § 79 alusel?
Praegusel juhul sobib § 76 - poolte kokkuleppel.
§ 79 sobib siis kui töötaja esitab avalduse kenasti 1 kuu enne töölepingu lõpetamist.
Jõudu!
Tänan!
Aga nii huvipärast küsin kas § 79 on siis vale? Või võib seda ka kasutada..?
Jah, § 79 on praegusel juhul vale,ei soovita kasutada. Ikka sel juhul kui on kuu aega etteteatatud, siis § 79.
mina olen küll kirjutanud tl §79 ,inimene on ju kirjutanud avalduse,et soovib lahkuda ja kui juhataja talle vastu tuleb ,olgu siis §79.
kui kirjutab avalduses,et soovib minna poolte kokkuleppel ja kokkuleppe saab siis..
Kuidas keegi,aga mina olen saanud oma arvamusele kinnitust Luule Käise õppepäeval ja seal oli arusaam ühene kui on etteteatatud 1 kuu on § 79 kui ei ,on poolte kokkuleppel s.t. tööandja on nõus enne 1 kuud töölepingu lõpetama.Jõudu!
Kevadel Heli Raidve koolitusel oli täpselt selline küsimus. Vastuseks oli, et kui töötaja soovib lahkuda, siis on see tema algatus, ja sõltumata sellest, kui pikalt ta ette teatab (kui tööandja on nõus, siis kasvõi üks päev) siis on ikkagi §79
Nüüd ma olen küll segaduses, aga kes lahkaks mida tähendab siis poolte kokkuleppel? § 79 järgi on ettenähtud tööandjale teatada ette 1 kuu ja kui töötaja soovib varem töölepingu lõpetada ja tööandja sellega nõustub , kas see ei ole siis poolte kokkuleppel? Olen üks suur ????
oleneb sellest mida see või teine § lahkujale annab või mis sellest sõltub (rahad,lõpparve,töötus), tegelikult vist ei sõltu midagi.kui töötaja soovib lahkuda,uus töökoht olemas siis minu arvates ei sõltu sellest § küll midagi ja mina panen ikka §79
Seaduses on üheselt kirjas; § 79 -1 kuu ja § 76
igal ajal kokkuleppel. Nõustun täielikult Maiega.Poolte kokkuleppel töölepingu lõpetanu ei saa tööturuametist...
h - le aitäh toetuse eest!
Töötaja lahkus töölt omal soovil avaldusega 1 kuu ette, sai viimasel päeval tööraamatu sisekandega tööleping lõpetatud, loomulikult puhkusekompensatsiooni. Nüüd kuu hiljem tahab töötuks end võtta ja ütleb, et talle ei antud töölepingu lõpetust.Küsib sed nüüd. Töölepingu teine eksemplar on olnud tema käes ja sellele tõesti märget ei teinud. Mis nüüd? Kuidas toimida? Mis paragrahv tuleb lepingusse märkida.Kas koopia - või tema lepingusse?
mina kutsuksin töötaja koos tema töölepinguga enda juurde ja vormistaksin tema töölepingul ka selle lõpetamise ära sama moodi nagu asutusse jäänud tl.Kui ta aga soovib koopiat teeks koopia.§ paned sama millega sa lõpatasid tl,kui omal soovil siis pidi see olema §79