Tere! Kas keegi oskab öelda, et kui töötaja soovib saada täiendavat lapsepuhkust 6 kalendripäeva 21.1-26.1.08, siis kas viimane päev peaks olema hoopiski 28.1.8, kuna teadaolevalt antakse alates 1.1.8 lapsepuhkust tööpäevades? Ette tänades,
Minule teada olevalt on täiendav lapsepuhkus ikka kalendripäevades, või olen puhkuseseaduse muudatuse maha maganud. Äkki valgustad allikat?
Urvele
https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12904341
§ 30. Täiendav lapsepuhkus
(1) [Kehtetu RT I 2007, 71, 436 jõust. 1.01.2008]
(2) Emale või isale antakse tema soovil igal tööaastal täiendavat lapsepuhkust:
1) kolm tööpäeva, kui tal on üks või kaks alla 14-aastast last;
[RT I 2007, 71, 436 jõust. 1.01.2008]
2) kuus tööpäeva, kui tal on kolm või enam alla 14-aastast last või vähemalt üks alla 3-aastane laps.
[RT I 2007, 71, 436 jõust. 1.01.2008]
Küsijale
Jah 28.01. viimane puhkusepäev kui tal 26 ja 27 puhkepäev.
Suurimad tänud!
Kuidas seda arvestust teha ja mis maksud kaasnevad sellega? Mitu kr päev.
66.- kr päev miinus tulumaks
PuhS § 26. Puhkusetasu maksmine riigieelarve vahenditest
(1) Riigieelarve vahenditest Sotsiaalministeeriumi eelarve kaudu makstakse:
2) puhkusetasu käesoleva seaduse §-s 30 sätestatud täiendava lapsepuhkuse eest;
(2) Käesoleva paragrahvi lõike 1 punktides 1 kuni 3 toodud puhkusetasu ja hüvitised maksab välja tööandja.
(3) Käesolevas paragrahvis ettenähtud puhkusetasu ja hüvitise suuruse ning maksmise korra kehtestab Vabariigi Valitsus oma määrusega.
Puhkusetasu ja hüvitise suurus ning maksmise kord riigieelarve vahenditest
https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?replstring=33&dyn=12904341& id=73135
Esitad vastava andmiku Sots.kindlustusele (pens. ametile), et raha firmale tagasi saada.
Summa on näiteks 198,00. Sellelt sots. maksu ei arvestata. Vaata seda andmikku Sotsiaalkindlustusameti alt:
Andmik Riigieelarve vahenditest puhkusetasu ja palga hüvitise taotlemiseks