Töötaja on tööl olnud üle 4 aasta. Ta sai puhkuse 02.10.04-01.09.05 töötamise eest kätte, aga nüüd läheb töölt ära - kas on õigus küsida tagasi ette antud puhkusepäevade tasu?
On küll, kui on puhkust ettenähtust rohkem saanud.
Palgaseadus
§ 36. Kinnipidamised palgast
(1) Töötaja palgast võib ilma tema nõusolekuta seadusega ettenähtud alusel, korras ja ulatuses kinni pidada:
2) tasu väljatöötamata puhkusepäevade eest töölepingu lõpetamisel enne selle tööaasta lõppu, mille arvel töötaja juba oli puhkuse saanud, välja arvatud töölepingu lõpetamisel Eesti Vabariigi töölepingu seaduse §-des 82 ja 85 ning § 86 punktides 1, 2, 3, 4, 9 ja 10 ettenähtud alustel;
Olene sellest, mis alusel tööleping lõpetatakse. Avansina saadud puhkuserahad võid lõpparvest kinni pidada, töötaja kirjalikku nõusolekut ei ole vaja.