Jäta menüü vahele
Toetused
 
Notifications
Clear all

Toetused

7 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
251 Vaatamised
 E.
(@E.)
Joined: 19 aastat tagasi
Postitused: 15
Topic starter   [#4952]

Mu laste vanuse vahe on 11 kuud,sooviksin teada,kas on võimalik teha pensioniametisse esialgu avaldus vaid lapsetoetuse ja sünnitoetuse kohta?Ja kui teise lapse pealt dekreet lõppeb,siis teha avaldus vanemahüvitise taotlemiseks?Sest peaksin ju praegu esimese lapse eest vanemahüvitist edasi saama,või ei?



   
Tsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Võta ühendust otse pensioniametiga ja küsi järgi mis ja kuidas käib!



   
ReplyTsiteeri
 E.
(@E.)
Joined: 19 aastat tagasi
Postitused: 15
Topic starter  

olen helistanud pensioniametisse,aga sealt sõimatakse sõnaotseses mõttes nägu täis ja öeldakse,et vaadake internetist.Aga netist ei ole ma leidnud selle teema kohta miskit.Et kas seadus üldse laseb nii toimida??



   
ReplyTsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Einoh tore küll, mis inimesed seal telefonile siis vastavad - tundub, et saapad kes ei oska vastata oma tööga kokku puutuvale küsimusele!

Saan aru, et sünnituslehele sul polnud õigus jääda jah?

No vaatame siis internetist:
Vanemahüvitise seadus räägib nii

https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12848939

§ 2. Õigus hüvitisele
(3 1) Isikule, kellele makstakse hüvitist ja kellel tekib samaaegselt õigus hüvitisele seoses teise lapse või teiste laste kasvatamisega, makstakse isiku valikul ühte hüvitist.
(4) Hüvitisele tekib õigus ravikindlustuse seaduses sätestatud sünnitus- või lapsendamishüvitisele õigust andva sünnitus- või lapsendamislehe lõpupäevale järgneval päeval. Kui lapse emal ei olnud õigust sünnitushüvitisele, tekib õigus saada hüvitist alates lapse sünnist.

Lapsetoetust ja sünnitoetus võid vabalt taotleda ja vanemahüvitist peaksid ka hiljemalt kuue kuu jooksul taotlema.



   
ReplyTsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Nüüd juba puterdan ise ka mis jube, vabandust!
Dekreet ei ole sõna mis mulle sobib.
Ikkagi oled hetkel teise lapsega sünnituslehel jah?
Siis teise lapse pealt vanamahüvitise avalduse esitat peale sünnituslehte, sest alles siis tekib sul õigus teise lapse vanamahüvitisele.
Kui siis veel on õigus ka esimese lapse pealt vanemahüvitist saada pead tegema valiku ühe või teise kasuks.

Loodan, et keegi targem parandab kui midagi puusse panin.



   
ReplyTsiteeri
 E.
(@E.)
Joined: 19 aastat tagasi
Postitused: 15
Topic starter  

jah olen teise lapsega dekreedis.Dekreet lõppeb aprilli keskel.Nagu aru saan siis võin hetkel teha pensioniametisse avalduse,kus soovin sünnitoetust ja lapsetoetust ning siis kui dekreet lõppeb,siis teen avalduse vanemahüvitisele teise lapse pealt.Loodan et sain teist õieti aru ja suured tänud mulle abiks olemise eest.



   
ReplyTsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Dekreeti pole olemas, vähemalt Eestis mitte.
Aga vastus jah.



   
ReplyTsiteeri