Töötaja(isa) soovib võtta täiendavatlapsepuhkust.Kas 10 tööpäeva tasu arvestamisel on brutosumma ja kas tulumaksu peab tööandja kinni? Või tuleb Pensioniametile saata netosumma?
Isapuhkus ikka, arvutad muidugi brutotasudega 10 tööpäeva keskmise palga ja kinni pead ainult tulumaksu, pensioniameti andmikusse - 10 tp brutotasu.
§30 1. Isapuhkus
Isal on õigus saada ema rasedus- ja sünnituspuhkuse ajal või kahe kuu jooksul pärast lapse sündi 10 tööpäeva isapuhkust, mille eest makstakse puhkusetasu tema keskmise palga alusel, kuid mitte rohkem kui kolmekordne Eesti keskmine brutokuupalk puhkuse kasutamise kuu eelmisele kvartalile eelnenud kvartalis Statistikaameti avaldatud andmete alusel.
Tänud sulle,aga see ajas segadusse kui blanketil oli rida plume kanda ...krooni meie arvele.Seepärast ma mõtlesingi et tuleb netosumma kirjutada.