Olen 2aastat töötanud ühes firmas. 20kuud poole kohaga ja nüüd 4 viimast täis kohaga. selleaasta puhkus on välja võtmata ja lahkun töölt omal tahtel. Kas mul on õigusi puhkuse rahadele ja ültse mingitele rahadele. Miinimum palka saan. Ette tänades Monica
Niipalju kui on kasutamata puhkust, siis selle peab tööandja sulle lahkumisel kompenseerima. Muid rahasid (peale puhkusekompensatsiooni ning lahkumise hetkeks väljateenitud palga) ei ole omal soovil lahkujal saada.
Aga kui ma olen nädal puhkusest juba välja võtnud, palju mul siis õigus puhkusehüvitist saada on?
Kui oled täiesti kindel, et kogu eelnevalt töötatud aja eest on puhkus kasutatud ning see nädal oli sellel aastal töötatud aja eest, siis oletades, et see nädal ei sisalda ühtegi riigipüha, pakuksin, et nelja 2006.aastal töötatud kuu eest oled teeninud välja 4 x 2,33 = 9,32 kalendripäeva puhkust ning sellest on kasutatud 7 päeva, siis tulemuseks saan 2,32 kalendripäeva.
Täpsustan siis, et see arvutus kajastab saadaolevaid puhkusepäevi aprilli lõpu seisuga.
see mitu päeva on sul õigus saada puhkusekompensatsiooni sõltub sinu tööle asumise kuupäevast ja sellest kas oled igal aastal puhanud