Jäta menüü vahele
Töölaud
 
Notifications
Clear all

Töölaud

15 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
928 Vaatamised
 K*
(@K*)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
  [#7406]

Tere!
Olen lapsehoolduspuhkusel ja mõne kuu pärast taas tööle tagasi, kus ma töötasin ka enne dekreeti jäämist. Töötan nimelt sellises kohas, kus ühes ruumis töötab umbes 15 inimest ja igal ühel on oma kindel töölaud. Kui mina dekreeti läksin, siis minu asemele tuli tööle nn uus inimene ehk asendaja..
Küsimus nüüd ongi selles, et kas mul on õigus nõuda oma töölaua taha tagasi saada või kuidas?

Tänud vastajatele 😉



   
Tsiteeri
 Mai
(@Mai)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Asendajaga sõlmiti tähtajaline leping, kuni Teie naasmiseni. Ehk siis kui Teie tagasi lähete, siis tema tööleping lõppeb ja Teie saate oma laua taha tagasi 😀



   
ReplyTsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Tagasi saad töölepingus kokkulepitud töö ja tingimused, kui nt. töölaud teises reas paremalt kolmas pole töölepingus kokkulepitud siis ei pea sa just seda töölauda mis asub teises reas ja on paremalt kolmas saama.



   
ReplyTsiteeri
 K*
(@K*)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Aga kui igal ühel on tööle tulekust saadik olnud oma kindel laud, seda kasvõi juba 10 aastat, siis kuidas saab ülemus nüüdsest nn seda muuta...seda enam, et ma olin lapsehoolduspuhkusel ja minu töölaua taha tuli asendaja...loogiline on ju, et kui mina tagasi lähen, siis pean ma OMA lauataha tagasi saama ning see kes hetkel asendaja on-sellele peab ülemus otsima uue koha/laua??!!



   
ReplyTsiteeri
 Mai
(@Mai)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Aga ma ei saa aru, miks asendaja alles jääb? Kas asendaja võetakse ka tööle lisaks Sinule? Ma ei tea kuidas siis mõistlik on. Kui üks töötaja lisaks võetakse, siis ehk saad omale uue laua, ma arvan et see natuke parem, kui see asendaja kasutatud laud 🙂 Kui see üldse probleem olla saaks 🙂



   
ReplyTsiteeri
 .
(@.)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

imelikul on õigus, kui lepingus ei ole nimelt seda lauda kirjas, siis ei pea sa just seda lauda tagasi saama. Õigus nõuda on sul ainult seda, mis lepingus kokku lepitud. Ja tõele au andes, ei saa küll aru, mis vahet sel on, kui sulle antakse laud, mis on ehk paar kohta edasi? Kui töö ja muud tingimused on samad.



   
ReplyTsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Ülemus korraldab töö täpselt nii kuidas on mõistlik ja parim hea töö tarvis kui ikka vaja võib ta töötajad laudade taga ringi ka paigutada nt. latatarad üksteisest eraldada nii kuidas õpetaja koolis teeb. OMA lauataha nõuet saad sa esitada vaid omakodus OMA laua suhtes.
Nagu väike laps tahan ja pean saama, vot ei pea kui sellist kokkulepet pole ja mõistlik on jätkata teisiti.



   
ReplyTsiteeri
 E
(@E)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

no tõesti veider, mis tähendab OMA laud, kas sa ostsid selle tööandjalt ära või?



   
ReplyTsiteeri
 K*
(@K*)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Klge vabandage väga, et ma siia üldse midagi kirjutada julgesin, viimase kommentaar eriti haige... ja tõesti-ma ei pea Teile hakkama ju ometi aru andma, mis põhjustel ma just selle sama laua taha tagasi saada tahan...
Rohkem ma siia oma nina ei topi-haige foorum!!!



   
ReplyTsiteeri
 mutt
(@mutt)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

kui sa ei taha siin aru anda miks sa just seda kohta ja seda lauda tagasi tahad siis ei tasu solvuda ,et sulle niimoodi vastatakse ,sulle aga vastati ka väga ilusti,et sul ei ole õigust nõuda sama lauda samas kohas,peaasi et su töö alles on



   
ReplyTsiteeri
 .
(@.)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

kuna teemaalgataja oma probleemi põhjendada ei soovi, siis tundub selline jonnimine koomiline.
Tekib küsimus, et mis oleks siis saanud, kui firma oleks vahepeal mööbli välja vahetanud? Kas siis oleksid nõudnud vana laua prügimäelt tagasi toomist, või andnud firma kohtusse, kuna sul poleks võimalik sama lauda tagasi saada?



   
ReplyTsiteeri
(@Lugeja)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Paistab et see laua teema juba irooniliseks läinud. Kuid kui lugeda seda, et toas on 15 töötajat, siis see on ikka suur mass. Kindlasti on seal paremaid nurgakesi, kus saab rahulikult tööd teha ja teisi töökohti, kus pidevalt mööda käiakse või muu taustamüra segab. Tundub, et küsijal oli hea töökoht ja ta küsib, kas saaks seal töötamist jätkata. Kuid aasta(te) jooksul on kindlasti olnud töötajate liikumisi ja ümber istumisi, nii et kui firmas pole seda kommet, et saab oma töökoha tagasi, siis peab leppima sellega, mida antakse. Muidugi kui on võetud asendaja, kes istub samas kohas ja nüüd nad vahetavad, siis poleks probleemi. Kuid suures kollektiivis on tavaliselt nii, et kui üks hea töökoht jääb tühjaks, küll siis keegi kehvemast kohast kohe sinna ümber kolib.



   
ReplyTsiteeri
 K*
(@K*)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Tore, et keegigi ehk viimane kommenteerija minu nn murest aru saab.
Teema lukku, sest siit nagunii mingit asjalikku infot ei saa..



   
ReplyTsiteeri
 .
(@.)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Kui sa ootad vastust, et jah, mine löö jalaga uks lahti ja nõua oma kindlat lauda tagasi, siis tõepoolest, sellist vastust ei tule. Sest selline õigus oleks sul ainult sel juhul, kui su töölepingus on konkreetselt kirjas, et töötegemise koht on see kindel laud. Kui seda kirjas pole, siis olgu mure kuitahes suur, seda ühte kindlat lauda nõuda õigust ei ole.



   
ReplyTsiteeri
 K*
(@K*)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Selge-sain aru! Rohkem küsimusi polnud!



   
ReplyTsiteeri