käin tööl ja saan palka, puhkust jms. aga ei ole ise oma töölepingut näinud. Et tahakas teada kas ülemuse tegevus on õige mulle mitte töölepingut näidata.
ehk helistaks töökaitsesse?
Tööleping koostatakse kahes eksemp., millest üks jääb tööandjale ja teine töötajale ning kuhu kirjutavad alla mõlemad osapooled.Oled Sa kindel et leping on üldse olemas?
Ega töökaitsessse helistamine Sind hetkel küll ei aita, kõigepealt pead ikka tööandja poole pöörduma ja temalt töölepingut küsima.
et kui töölepingut ei ole, et siis olen ümbriku palga peal? Kuigi iga kuu saan firma arvelt rha oma kontole selgitusega töötasu. Ja olen haige olnud ja olen sinise lehe raha saanud. Kõik nagu oleks õige aga lepingut ei ole mina näinud.
Tööle lubamine on võrdne töölepingu sõlmimisega.
Kui tööandja ei ole veel kirjaliku lepingut teinud või sinule näidanud ei tähenda see seda, et sa tööl ei ole töölepingu alusel-oled küll.
Selle eest vastutab tööandja ja kui ükskord see leping ikka tehtud saab siis samadel tingimustel ja tööle tuleku ajaga mis tegelikuses oli.
Huvitav tööandja on siis tsaar ja jumal,käseb poob ja laseb.Töötajal nagu mingeid õiguseid ei olegi, keegi peaks ju töölepingu olemasolu kontrollima ka.
Sellised punktid TLseaduses TL kirjaliku sõlmimise kohta kohta:
Paragrahv 28. Töölepingu vorm
(1) Tööleping sõlmitakse kahes eksemplaris, millest üks jääb töötajale, teine tööandjale. Ainult töö tegemiseks, mille kestus ei ületa kaht nädalat, võib töölepingu sõlmida suuliselt.
(2) Tegelikult tööle lubamine tööandja poolt on võrdsustatud töölepingu sõlmimisega, sõltumata töölepingu vormistamisest. Sel juhul vormistatakse tööleping kirjalikult tingimustel, mida tegelikult kohaldati. Kui tegelikud tingimused olid töötaja jaoks halvemad seaduses, haldusaktis või kollektiivlepingus ettenähtust, kohaldatakse vastavat seadust, haldusakti või kollektiivlepingut.
(3) Töölepingu vormistamata jätmine või nõuetevastase vormistamise eest kannab tööandja haldusvastutust.
Paragrahv 29. Töölepingu sõlmimine isiklikult.
Töölepingu sõlmib tööandjaga või tööandja selleks volitatud esindajaga iga töötaja, ka alaealine, isiklikult. Tööleping loetakse sõlmituks, kui pooled on lepingule alla kirjutanud või töötaja on tööle lubatud.
Kas sina oledki see Janelle,kes ühest töökohast teisele jookseb,tööandjat petab ja teisi töötajaid ülesse ässitab?Haige inimene