Töötan firmas 8 aastat, kuid 3 aastat tagasi lõpetas vana firma tegevuse ja alles jäid küll samad omanikud, kuid firmal uus nimi. Vanas firmas oli mul leping, kuid kui uus firma nimi võeti, siis lepingut uut ei tehtud. Tahaksin teada, et kui tööandja tahab minuga töösuhet lõpetada, siis millised oleksid minu õigused. Sest hetkel mul ju kehtivat lepingut uue firmaga ei ole.
Kas vana leping lõpetati ära? Ja uut ei tehtud?
Tegelikult peaksid TL koos kõigega uuele tööandjale üle minema kui jätkati sama tegevust ja see, et TL muudatust uue tööandja kohta pole tehtud ei muuda lepingut olematuks.
Tehti käsundusleping, kuid see tehti ka ennem, kui firma uue nimega alustas.
Käsundusleping pole tööleping ja sellele ei kehti töölepingu seadus, kehtib võlaõiguseadus.