Jäta menüü vahele
haigusleht
 
Notifications
Clear all

haigusleht

4 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
364 Vaatamised
(@ullike)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
  [#7294]

jäin haiguslehele ja nädala pärast koondati päevapealt.No mids teha käisin töökohast läbi ..andsin siis allkirja..nüüd finantsjuht nõuab haiguslehte..aga tervis halb ja läks peale koondamist veel hullemaks..tüusis ka vererõhk.
kas pean arstil paluma siis haiguslehe lõpetada..või olema rahulikult haige edasi ..kas on oluline kui kiiresti ma nüüd dokumendid töötukassasse viin?
ette tänud vastajale



   
Tsiteeri
 l
(@l)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

4) Kindlustatul, kelle viimane töö- või teenistussuhe öeldi üles koondamise tõttu või kes ütles töölepingu üles töölepingu seaduse § 37 lõike 5 alusel ning kes vastab käesoleva paragrahvi lõikes 1 sätestatule, on õigus töötuskindlustushüvitisele:
1) kui töösuhe selle tööandjaga või ametniku teenistusstaaž kestis viis kuni kümme aastat – 30 kalendripäeva möödumisel arvates töö- või teenistussuhte lõppemisest;
2) kui töösuhe selle tööandjaga või ametniku teenistusstaaž kestis üle kümne aasta – 60 kalendripäeva möödumisel arvates töö- või teenistussuhte lõppemisest.

Kui töösuhe lõpeb 4.-8. haiguspäeva perioodil, siis peab tööandja haigushüvitist maksma kuni töösuhte viimase päevani. Töötajal on pärast töösuhte lõppu veel kahekuuline kindlustuskaitse, seega alates 9. haiguspäevast hakkab Haigekassa haigushüvitist maksma.



   
ReplyTsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Ole rahus haiguslehel, lehe lõpetad siis kui terveks saad siis viidki lehe tööandjale. Hea oleks end töötukassas arvele võtta vähemalt 2 kuu jooksul.



   
ReplyTsiteeri
(@ullike)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

suur aitäh..ravin end siis rahulikult edasi ..ja töötukassas võtsin end juba arvele.



   
ReplyTsiteeri