Kas OÜ juhataja kes töötab firmas ka tootmisjuhina, peab sõlmima endaga (kuna on ainuomanik ja juhataja) töölepingu, sest talle arvestatakse tootmisjuhina töötamise eest töötasu? Kas ta volitab endaga lepingut sõlmima kellegi firma töötatajatest?
Ise (kui juhatuse liige ja ainuomanik) sõlmid iseendaga töölepingu tootmisjuhina töötamiseks.
Kas ei oleks siiski õigem kedagi volitada lepingut sõlmima? Iseendaga leping sõlmida on kuidagi imelik...
Kuidas Sa volitamist mõtled? Aga kui ongi ühe mehe firma?
Kaks seadust, kaks lepingut
Millal rakendada töölepingu, millal aga võlaõigusseaduse käsunduslepingu sätteid?
Äriühingu juhatuse/nõukogu liikme töösuhtele äriühinguga, mida vastav juhtorgani liige täidab töölepingu seaduse alusel ning mis ei kujuta endast seadusest või äriühingu põhikirjast tulenevate juhatuse/nõukogu liikme kohustuste täitmist, tuleb rakendada töölepingu seadust.
Äriühingu juhtorgani liikme ja äriühingu suhteid reguleerivate lepingute sõlmimisel, täitmisel ja lõpetamisel tuleb järgida võlaõigusseaduse käsunduslepingu sätteid.