Nimelt lõpetan töölepingu(tähtajatu)on saada veel palka ja puhkuse raha 4,5 päeva eest.Nimelt on mul tööandja ees kohustusi 16000.-Tööandja ei taha aga viimase kuu palka ära maksta.Minul oli tööandjaga sõlmitud leping kus peetakse iga kuu minu palgast 2500kr.Helistasin ja küsisin palka aga ülemus ei tahtud maksta.Selgitasin neile ,et võtku see 2500.-ära ja kandku ülejäänud ära sest mul on 1 kuu pangalaenu vaja maksta siis taotlen uue laenu ja maksan ülejäänud ära.kuid ei oldud nõus.
Kui oleksid minu ettevõttele nii suure summa võlgu, siis ausalt mina ka ei maksaks,vaid kannaks võla katteks. Suusõnalised kokkulepped ei tähenda praegusel ajal midagi.
Mis teha,aga ilma töötaja nõusolekuta kinnipidada ei tohi.
Ei tea milline oli antud juhul leping kinnipidamise teostamise kohta,aga meil tehakse sellisel juhul maksegraafik ja lõpus on ka märge,et töölt lahkumisel hüvitab kogu summa korraga.Ja allkiri.Nii et võib olla on nõusolek kinnipidamise kohta siiski olemas 😉 ja Nõutu lihtsalt ei taha seda mäletada?
Nõutu nagu mäletab küll seda makse graafikut.Aga leping loppeb reedel aga palgapäev oli esmasp.selle aja jooksul oleks ju saanud panga asjad korda ajada.Aga eks see "kärukeeramise"eesmärgil oli nii tehtud.
Ehk astud korraks tööandja sussidesse ja ehk siis ei tundugi kogu protsess enam nii väga kärukeeramisena vaid õiglase soovina oma raha kätte saada enne, kui võlgnik kõigi seitsme tuule poole kaob.
aga enne TL lõppu oleks ju saanud kogu summa ära makstud.oleks mul pangaga korras ja tööandjale võlg tasutud.aga?
Mis aga? tagasihoidlik küsimus - miks siis ei maksnud?