Tere,küsin ka siit nõu:
Kas on mingi kindel avalduse vorm, kui töötaja tahab lep üles ütelda töölepingu muudatusega kaasnevate tingimuste mittesobivuse korral? Saan aru, et avalduses peab olema ära toodud põhjus. Unustasin avalduses viitata paragrahvile ja kasutada sõna "erakorraline".
Samas olen selgelt mõista andnud, et ütlen lep üles, kuna uued tingimused ei sobi.
Kas tööandja võib sellist avaldust tõlgendada kui korralist lep ülesütlemise avaldust?
Ette tänades
Siim
§85 (3) Eeldatakse, et ülesütlemine on korraline, kui töötaja ei tõenda, et ülesütlemine on erakorraline.
(4) Kui töötajal ei ole tähtajatu töölepingu erakorraliseks ülesütlemiseks alust, loetakse ülesütlemine korraliseks seaduses sätestatud etteteatamistähtajaga.
Nii, et kõik on võimalik.