Täpsemalt õeldes siis on kirjas , et tööandja ei või töölepingut üles öelda põhjusel, kui töötaja on rase või töötajal on õigus saada rasedus- ja sünnituspuhkust.
Küsimus oleks siis, et kas see kehtib ainult tähtajatu lepingu kohta või ka tähtajalise lepingu kohta?
kõikide kohta. Tähtajaline leping on erinev ainult selle võrra, et ta lõppeb siis kui tähtaeg käes või kui asendatav tagasi tuleb.
Nojah, sellest võib siis järeldada, et kui mul näiteks tähtajaline leping lõpeb märtsis, aga dekreetpuhkus algab mais, siis tööandjal on ikkagi õigus mul leping lõpetada ning pärast olen dekreetrahadest ka ilma?
TL lõppeks jah sul kokkulepitud tähtajal märtsis. Kui saa maiks uut tööd ei leia siis saad alates lapse sünnist vanemahüvitist mida töötavad emad saaks alles peale sünnituslehe lõppu.
Vabandage,olen kogu selle asja juures veel nii algaja ja rumal...nii siis küsingi ühe rumala küsimuse: Kas sünnituspuhkus ja dekreedile minek on üks ja sama? Ja kui ma ei leia maiks, mil ma peaks siis sünnituspuhkusele minema uut tööd ning sünnitähtaeg on juulis, siis kas ma enne lapse sündi ei saa üldse mingeid hüvitisi?
Jah sünnituspuhkus ja dekreedile minek on üks ja sama, päris õige nimi on rasedus-ja sünnituspuhkus sünnituslehe(töövõimetuslehe üks liikidest) alusel.
Raseduse pärast ei saa jah enne lapse sündi midagi aga kui end töötukassas arvele võtad saad ehk sealt vahepeal midagi.
tere mul selline küsimus et ootan pisikest sünnitus aeg on mul 5 detsember millal oleks mõistlik minna mul dekreet puhkusele kuna töötan. ja töö juurest on saada veel puhkus ka!
Kuidas meie saame hinnata mõistlikust?
Kõik oleneb kas jaksad tööd teha, kas taha jne. aga vähemalt 30p enne 05.detsembrit peaks sa kindlasti sünnituslehele jääma, et mitte sünnitushüvitises kaotada. Ja puhkuse võtad siis nii mitu päeva vahetult enne sünnituslehte.
lingi ka:
Sünnitushüvitis
http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/hyvitised/synnitush yvitis