Jäta menüü vahele
töölepingu lõpetami...
 
Notifications
Clear all

töölepingu lõpetamine töötaja algatusel

6 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
323 Vaatamised
 mari
(@mari)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
  [#3171]

Töötaja tõi lahkumisavalduse täna 21.10.06 lahkumistähtajaga 23.10.06, mis on minu kui tööandja õigused, et töölepingut veel mitte 23.10.06 lõpetada ? Etteteatamise tähtaeg on ju ka tervelt 1 kuu, kas st, et mul õigus töötajat 1 kuu veel enda juures hoida ja töölt lahkumise päevaks jääb siis 20.11.06 ?? Ootan vastuseid..
ette tänades mari..



   
Tsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Ega töötajal katseaeg ei ole? Siis etteteatamisaeg 3 kalendripäeva.

Poolte kokkuleppel võib minna kasvõi päevapealt.
Etteteatamisaeg eranditel ka veel 5 klp.(§79(2)).

Miks tahate teda kinni hoida kui tema minna tahab?



   
ReplyTsiteeri
 mari
(@mari)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Aitäh..
Töötaja ei ole katseajal.
Mõte ei ole mul mitte selles, et töölist kinni hoida aga esmaspäevaks mul nagu suht raske uut töölist leida!! tahtsin lihtsalt veitsa oma õigusi teada..aga põhimõtteliselt oli mul siis asjast õige arusaam või ?



   
ReplyTsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Põhimõtteliselt siis õige kui sellest ka töötajale kohe avalduse vastu võtmisel teada andsite, et pole nõus nii lühikese ettetatamisega ja avaldusele uue lõpu kuupäeva määrasite.
Te ei saa sundida töötajat tööle veel üheks kuuks vaid saate nõuda töötajalt vähem etteteatatud aja eest hüvitist.
Alati on võimalikud igasugu kokkulepped, et mõlemad pooled rahul oleks.



   
ReplyTsiteeri
 ants
(@ants)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

.. et siis kui seadus kohustab mingi aja ette teatama (kuu, kaks, jne) siis põhimõtteliselt võin tööandjana loobuda näiteks viimase kuu töötasu maksmisest ja palun mine kasvõi sekunidpealt?



   
ReplyTsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Ei, nii kergelt see kah nüüd ei käi. Kui töötaja annab selleks kirjaliku nõusoleku siis saab lõpparvest kinnipidamist teha aga kui kirjaliku nõusolekut ei ole siis saab tööandja oma nõudega pöörduda töövaidluskomisjoni.



   
ReplyTsiteeri