Firma läks pankrotti. Pankrotihaldur töölepingut ei lõpetanud. Millistel alustel toimub töötasu maksmine? Kas nagu enne pankrotti või tuleb esitada nõue (ded) pankrotiseaduses ette nähtud korras? Millistest vahenditest tasutakse töötasu?
Ette tänades
Pankrotiseadusest:
Paragrahv 58. Töölepingu lõpetamine ja töötajate huvide kaitse
(1) Tööandja pankroti korral jätkab haldur töölepingu täitmist või lõpetab selle seaduses sätestatud korras.
(2)--(3) [Kehtetud]
(31) Tööandja pankroti või käesoleva seaduse § 15 lõike 1 punktis 2 sätestatud juhul pankrotimenetluse raugemise tõttu saamata jäänud palga, puhkusetasu ja töölepingu lõpetamise hüvitise maksab töötajale Eesti Töötukassa töötuskindlustuse seaduses (RT I 2001, 59, 359) sätestatud korras.
(4) [Kehtetu]
Selgituseks:
Kui pankrotihaldur Teiega töölepinguid ei ole lõpetanud, siis tuleb Teile töötasu maksta töölepingus ettenähtud korras.