Ettevõte võttis üle töölepingud ja töötajad TLS paragrahv 6 p. 3 alusel. Nüüd on vaja maksta puhkusetasu, kuid uuel ettevõttel puuduvad viimase kuue kuu palgaandmed. Kas eelmine ettevõtte on kohustatud meile andma need andmed või maksame meie nende kuude järgi, mis nad on töötanud meie ettevõttes? Kas see üldse on mingi seadusega reguleeritud?
Tänud abi eest juba ette!
4a tagasi meie arvestasime nende kuude järgi mis nad meil töötasid
Töötajad tuleb üle anda koos puhkusereserviga, st. üleandmise kuupäeva seisuga tuleb välja arvestada ka saadaolev puhkuse kompensatsioon ja uuele ettevõttele see üle kanda koos sots maksuga ja 0,5% töötuskindlustusega.Millal ja kuidas tema inimestele puhkusetasu välja maksab, on iseasi.
Asi selles ongi, et eelmine ettevõte ei maksnud reservi. Me teame küll saamat jäänud puhkusepäevi. Kas meie võime nüüd arvutada neile puhkusetasu meil makstud summade pealt (s.o siis kahe kuu tasude järgi)?